Stavbou roku Středočeského kraje se stala Revitalizace městského jádra ve Mšeně

05.11.2013 5:44 | Zprávy

V prostorách kutnohorské Galerie Středočeského kraje proběhlo poslední říjnový den slavnostní vyhlášení Stavby roku Středočeského kraje 2013. Titul získala Revitalizace městského jádra ve Mšeně. Cenu převzal tým vedený starostou města Martinem Machem.

Stavbou roku Středočeského kraje se stala Revitalizace městského jádra ve Mšeně
Foto: red
Popisek: Revitalizace městského jádra v Mšeně

Druhý ročník soutěže, kterou vyhlašuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, finančně i organizačně podpořil Středočeský kraj. „Jsem rád, že můžeme tímto způsobem ocenit práci investorů, architektů a stavitelů, kteří se rozhodli dělat svou práci dobře a poctivě. Navrhli stavby, které jsou krásné a funkční zároveň. V minulém roce ocenění Středočeská stavba roku patřilo například rekonstrukci ulic a dlažeb historického jádra Kutné Hory, revitalizaci historického jádra města Slaný nebo nové radnici v Milovicích,“ řekl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák, který nad akcí převzal záštitu. Zároveň udělil cenu hejtmana Středočeského kraje. „Nebylo pro mě lehké vybrat vítěze, protože v našem kraji máme mnoho adeptů na toto ocenění,“ komentoval své rozhodnutí hejtman. Nakonec vybral projekt Rekonstrukce Niederleho pavilonu v oblastní nemocnici Kladno. 

Cenu zástupcům projektu předal středočeský radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek. „Je mi velkou ctí, že mohu být přítomen vyhlášení Stavby roku Středočeského kraje. Je příznačné, že se akce koná v těchto nádherných zrekonstruovaných prostorách Jezuitské koleje v Kutné Hoře. V době krize ve stavebnictví, kdy nevidíme zatím její konec, oceňujeme české mozky a ruce za nejlepší díla ve stavitelství a architektuře. Je to jen malá část mozaiky toho, co musíme pro stavitelský boom udělat, ale důležitá a rád bych všem organizátorům za jejich činnost poděkoval. Stavitelství ale není jen o lopatě a cihle, architektura není jen o tužce a pravítku, obojí je také vlastně umění. Jean Paul kdysi řekl, že umění není chlebem života, nýbrž vínem života. Nechme ho tedy svým tělem proudit a oceňme to nejlepší,“ uvedl radní Štefek. 

Do soutěže se mohly hlásit stavby všeho druhu: nové i rekonstrukce, urbanistické realizace i úpravy krajiny, pozemní stavby, projekty veřejné infrastruktury dopravní i technické, energetické i vodohospodářské stavby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kr-stredocesky.cz

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Musíme dát utrum firmám, které obcházejí ruské sankce

23:08 Gregorová (Piráti): Musíme dát utrum firmám, které obcházejí ruské sankce

Europoslankyně Markéta Gregorová se jako jediná česká zástupkyně účastnila Kyjevského bezpečnostního…