Tejc: Co bude dělat Schwarzenberg na Hradě, taky uteče?

17.01.2013 19:40 | Zprávy
autor: PSP ČR

Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 1. 2013.

Tejc: Co bude dělat Schwarzenberg na Hradě, taky uteče?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stínový ministr vnitra za ČSSD Jeroným Tejc

Vážený pane předsedající, kolegyně a kolegové, já bych doplnil a navázal na mého předřečníka, který se ptal a podivoval nad tím, že Karel Schwarzenberg opustil na protest proti tomu, že byla amnestie podepsána způsobem, jakým byla podepsána, tento sál. Já bych chtěl vyzvat pana místopředsedu vlády pana Schwarzenberga, aby se vrátil. Aby nesl odpovědnost. Protože tím, že odejde ze sálu, se té odpovědnosti zbavit nemůže. Protože ten, kdo bude hlasovat pro tuto vládu, bude hlasovat pro to, aby Petr Nečas zůstal ve funkci. Ten, kdo bude hlasovat pro tuto vládu, bude hlasovat pro to, aby příští premiér měl možnost udělit onu amnestii znovu. A já jsem přesvědčen, že to není nejšťastnější způsob vedení předvolební kampaně, protože pokud chtěl vyslat pan Schwarzenberg signál, že v této věci nechce mít s vládou nic společného, tak já se ptám, co by se stalo, kdyby se stal prezidentem České republiky. Až bude stát před odpovědným rozhodnutím jako prezident, také odejde z Hradu a někde se schová? Jsem přesvědčen, že to není správné. (Potlesk poslanců ČSSD.)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.