Veleba (SPO): Vždyť je to jen prezident

17.01.2015 22:00

Shodou okolností jsem měl možnost s prezidentem po jeho návratu z návštěvy Pardubického kraje mluvit a řeč byla i o tomto tématu. Samozřejmě neměl na mysli fyzicky handicapované děti, ale pro jeho odpůrce a pro pražskou kavárnu to byla zase další vítaná příležitost, jak se na prezidenta znovu vrhnout.

Veleba (SPO): Vždyť je to jen prezident
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

Prezident Miloš Zeman na své nedávné cestě po Pardubickém kraji při návštěvě ústavu v Brandýse nad Orlicí řekl: „Děti, které jsou určitým způsobem handicapovány, by neměly být umísťovány do tříd s nehandicapovanými žáky. Protože je to neštěstí pro oba.“

Česká televize 4.2.2012 odvysílala v televizních novinách tuto zprávu:

"Zásadně nesouhlasíme s integrací a inkluzí žáků ze základních škol praktických do běžných tříd základních škol, pokud nejsou vytvořeny dostatečné materiální a personální podmínky pro úspěšné začlenění dětí se speciálními vzdělávacími potřebami," stojí v petici, kterou iniciovali učitelé z litomyšlské základní školy a k níž se podpisem připojilo 18 tisíc učitelů a rodičů. "Je nutné si uvědomit, že inkluze je pro některé žáky i z odborného hlediska nevhodná a pro tyto děti nejsou na běžných základních školách vytvořeny předpoklady pro vzdělávání podle jejich schopností."

Viceprezident Sjednocené organizace slabozrakých Rudolf Volejník se v tiskové zprávě ze dne 16. ledna t.r. vyjádřil: „Prezidentova zdrženlivost, pokud jde o stoprocentní správnost inkluzivního vzdělávání zdravotně postižených dětí, má jisté racionální jádro“.

Shodou okolností jsem měl možnost s prezidentem po jeho návratu z návštěvy Pardubického kraje mluvit a řeč byla i o tomto tématu. Samozřejmě neměl na mysli fyzicky handicapované děti, ale pro jeho odpůrce a pro pražskou kavárnu to byla zase další vítaná příležitost, jak se na prezidenta znovu vrhnout. Je zajímavé, že odborní pedagogové v ústavu v Brandýse nad Orlicí jsou s prezidentem ve shodě, ale  „odborníci“ na speciální pedagogiku z Českého rozhlasu, České televize a části médií to vidí jinak. Nicméně proč ne. Každý nemůže rozumět všemu, každý nemůže navštívit ústav pro handicapované děti a stejně tak každý nemá možnost hovořit s jejich rodiči a pedagogy. Prezident ale tu možnost měl a vyjádřil se. Je velmi zvláštní, že ti, kteří s jeho názorem měli odborný problém na místo toho, aby požádali o upřesnění jeho výroku, tak spustili další kolo mediální štvanice. Ale což, zase o tolik nejde. Vždyť je to jen prezident a co je to proti vejcím po něm házeným na státní svátek! 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jan Veleba

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus (Trikolóra): Všichni znáte můj slib, že nebudu hlasovat pro nic, co zvyšuje daně

0:51 Klaus (Trikolóra): Všichni znáte můj slib, že nebudu hlasovat pro nic, co zvyšuje daně

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2020 k zákonu o dani z digitálních služeb