Veverka (SaS): Praha kašle na dopravní problémy Vsetínska

06.09.2016 11:29

My, kteří žijeme v okrese Vsetín, cestujeme občas mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím, případně až do Hranic na Moravě nebo Rožnova pod Radhoštěm. Tyto trasy vyžadují od řidiče trpělivost, opatrnost a ohleduplnost. Zejména v úseku z Jablůnky do Bystřičky, kde je cesta obzvlášť nepřehledná a nebezpečná, to platí dvojnásob. Někteří řidiči jsou k druhým nezodpovědní a doplácí na to jiní účastníci silničního provozu, ať už zraněními, či v horším případě smrtí.

Veverka (SaS): Praha kašle na dopravní problémy Vsetínska
Foto: red
Popisek: František Veverka (Svobodní a Soukromníci)
Situaci by zlepšila plánovaná stavba obchvatu Valašského Meziříčí navazující na plánovanou silnici I/57. Zatím se však podařilo vybudovat pouze první úsek Semetín – Jablůnka. Výstavba II. úseku I/57 se posunula zase o rok.  Slib ministra dopravy, že se obchvat začne stavět v roce 2020, není zárukou, že se v tomto roce stavět skutečně začne.
 
Vyřešení složité dopravní situace na Vsetínsku už slibovalo mnoho politiků. Obchvat i II. úsek cesty I/57 byl tématem mnoha voleb a zřejmě jím bude i nadále. O výstavbu obchvatu usilovalo už několik starostů, včetně toho současného. Ve většině případů se však jedná pouze o sliby. To stejné platí i pro krajské zastupitele.
 
Která dálnice či cesta se bude stavět, to rozhodují úředníci ministerstva v Praze. Jak tito úředníci mohou znát potřeby jednoho či druhého kraje? Výsledek vidíme v praxi: Nejvíce se staví v okolí Prahy. Proto je nutné, aby vedení kraje a zastupitelstvo důrazně tlačilo na zodpovědné ministerstvo. Mám pocit, že tato snaha je opravdu malá.
 
Rychlá realizace těchto dvou staveb přinese tomuto regionu opravdu mnoho. Přivede nové zaměstnavatele i turisty a umožní lidem dojíždět za lepší prací do jiných měst regionu, aniž by se museli stěhovat ze svých domovů.
 
 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanjura (ODS): Největší problém českého zdravotnictví je čekací doba

22:33 Stanjura (ODS): Největší problém českého zdravotnictví je čekací doba

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 22. října 2019 k informaci ministra zdravotnictví o situaci…