Ve zpravodajství se střídají periody, kdy média informují o vojenském vývoji v Sýrii, s periodami, kdy se nemluví o situaci na bojišti, ale o utrpení civilistů. Nyní platí to druhé – jsou litovány oběti ruských a syrských bomb, ale méně se mluví o bojích v Aleppu, ziscích jednotlivých stran a vlastně i o tom, kdo vyhrává a k čemu to směřuje. Tak tedy... Zkusme to zodpovědět.
Aktuální příklon „informačního průmyslu“ k „brutalitě“ a „nelidskosti“ ruských a syrských náletů na východní, tedy džihádistickou část Aleppa, přisuzuji skutečnosti, že z válečné fronty nemáme co hlásit. „Naši“ umírnění džihádisté se v drtivé většině přimkli k teroristům z Al-Káidy nebo Daeše, a tak je pro západní propagandu čím dál náročnější vydávat jejich úspěchy za své, tedy „naše“. A co víc, zdá se, že jejich úspěchy mají čím dál kratší trvání. Když dokonce i katarská Al Džazíra, médium jednoho ze sponzorů džihádu v Sýrii, považuje za neudržitelné dál tutlat, že do východního Aleppa po jednotkách armády vjely i syrské tanky a syrské letectvo jistě i kvůli tomu oznámilo omezení náletů na východní Aleppo, tak v realitě musí být „naše“ situace ještě horší. Je třeba totiž mít na paměti, že proti „našemu“ džihádu ve východním Aleppu, který Spojené státy chtěly tolik uhájit, stojí nejen syrská armáda a ruské letectvo, ale sešikovalo se tam také prý až 10 tisíc (!) příslušníků různých šíitských milicí z Íránu a Iráku, svůj boj tam proti džihádu vedou i oddíly kurdské YPG a k tomu ještě přičtěme třeba různé palestinské oddíly nebo Hizballáh. Svým způsobem se proti východnímu Aleppu postavila poměrně pestrá a silná (převážně šíitská) fronta a tipnu si, že „naši“ teroristé už to dlouho nevydrží.
K tomu ruské letectvo zahájilo bombardování Dúmy, města kousek od Damašku, které je významnou baštou Islámské armády, jedné z nejmocnějších džihádistických skupin v zemi. Podle očekávání džihád začal vzápětí znovu ostřelovat Damašek a granátomety trefily areál ruské ambasády a další dopadly i jen pár metrů od budovy té americké. Otázkou je, jestli je to jen náhoda, nebo jestli tím džihád znovu Američanům připomíná jejich „zradu“, tedy neschopnost zachránit islamisty před Rusy. V každém případě je to pro nás vhodná připomínka, že ačkoli se tu přetahujeme, kdo že to páchá větší válečné zločiny, z pohledu radikálních islamistů jsme jen jedna parta křižáckých nájezdníků…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Afghánistán , Doporučujeme , Havel , Izrael , Kosovo , Rusko , USA , Zeman , Sýrie , Filipi , Spencerová , Okno do světa Terezy Spencerové
autor: Martin Huml
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán
Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…
- 10:24 Rumunský model. Zbořilův strach, jak se zachrání „kauza bitcoin“
- 18:55 Studená sprcha ohledně Blažka. „Opozice nemůže nic.“
- 9:53 Jako 30. léta. Zbořil o Fialovi a Merzovi
- 16:38 Jurečkova čísla o přínosu Ukrajinců: Je to usvědčený lhář, připomíná Holec
- 14:20 Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem