Politolog: Jde o Kuberu, nebo o prezidenta?
„Nechci příliš spekulovat, ale vypadá to zase jen jako další pokus podprahově ovlivnit vnímání chtěné virtuální skutečnosti. Skoro nikdo ten dopis neviděl, ale všichni o něm mluví. Nástupce zesnulého předsedy Senátu ho zřejmě četl, protože oznámil veřejnosti, že z obsahu tohoto dopisu mrazí. To je podivuhodná metafora a pan senátor si neuvědomil, že když někoho mrazí, může druhého rozehřát,“ říká na toto téma politolog Zdeněk Zbořil.
„Ale asi autorům připomínek nejde o Čínu, Tchaj-wan nebo české firmy podnikající v ČLR, ale zase jen a jen o prezidenta, který mohl svému jen o několik let mladšímu kolegovi způsobit trauma, a jak se lidově v češtině říká, přivést jej do hrobu,“ dodává.
Politolog přidává i tento komentář: „Možná se brzy dočkáme, jak organizátoři tzv. masových shromáždění a jejich teatrální příznivci budou s tímto produktem pracovat a zda ho nevyužijí v úmyslu poškodit ústavní zřízení České republiky… (a)… závažným způsobem zastrašit obyvatelstvo nebo protiprávně přinutit vládu nebo jiný orgán veřejné moci, aby něco konal, opominul nebo trpěl. Tím by se ovšem mohli dostat do kolize s trestním zákoníkem ČR, a to si jistě nepřejí,“ dodává poté, co ze zmíněné legislativní normy část ocitoval.
Hrozby nedávají smysl

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Bartoš