„Naším cílem je prosadit, aby stát sloužil občanům a ne občané státu," říká sněmovní kandidátka Aliance pro budoucnost

04.10.2021 10:05 | Rozhovor

Monika Hášová pracuje v advokacii třicet let a má jasný cíl – zrychlit a zkvalitnit rozhodování soudů, což lze jen změnou občanského soudního řádu a zákona o soudech a soudcích. V letošních volbách kandidátka Aliance pro budoucnost ve volebním kraji Hlavní město Praha.

„Naším cílem je prosadit, aby stát sloužil občanům a ne občané státu," říká sněmovní kandidátka Aliance pro budoucnost
Foto: Archiv MH
Popisek: JUDr.Monika Hášová – kandidátka Aliance pro budoucnost ve volebním kraji Hlavní město Praha

Německo má po svých parlamentních volbách a stojí před nelehkým úkolem sestavit vládu. Nás to čeká zanedlouho. Jak to vidíte vy?

Bude to velmi tvrdý oříšek, výsledek voleb si neodvažují predikovat ani ti nejzkušenější političtí experti. Já osobně nevěřím průzkumům, národ hodně ovlivní poslední velké televizní debaty. Ve srovnání s Německem jsme takový pytel blech, Němci mají jinou politickou kulturu a odlišnou životní úroveň…. Trochu se bojím, že nakonec bude mít hlavní slovo pan prezident.

O čem rozhodnou tyto volby? Máte nějaké zásadní poselství?

Anketa

Přesvědčujete své okolí o tom, koho má a nemá volit?

72%
hlasovalo: 26202 lidí
Výsledek těchto voleb bude klíčový pro další vývoj naší republiky i našeho národa. Ve společnosti to doslova vře… začíná to v rodinách, je obrovské množství rozvodů, tahanic o děti, dědických sporů – mezi lidmi vymizela slušnost a ohleduplnost. Poselství - nový parlament i vláda by měly dávat národu osobní příklad, jakýsi etický kodex, který chybí!

Proč jste se rozhodla ke vstupu do politiky?

Jsem velký patriot, politické dění sleduji stále a to, kam Češi budou směřovat, jak budou žít naši potomci, bych chtěla ovlivnit, to špatné změnit. V roce 1989 jsme cinkali klíči a měli velké ideály. Hodně se toho povedlo a já osobně bych chtěla přispět svou odborností k tomu, abychom demokracii úplně neztratili, stejně jako zdravý rozum.

A proč zrovna Aliance pro budoucnost? Čím Vás Pavel Sehnal přesvědčil?

Pavel Sehnal je velký srdcař, sportovec, inteligentní a schopný chlap.  Znám ho 15 let ,vážím si ho, jsme na stejné programové vlně Aliance. Snižování daní, zeštíhlení státního aparátu, rychlá a účinná aplikace práva pro ochranu občana, to je to, s čím souzním.

Podle posledních předvolebních odhadů není ještě rozhodnuto o své volbě přes čtyřicet procent voličů. Kdo má v současnosti navrch při jejich oslovování?

Navrch mají ty subjekty, které jsou zastoupeny v televizních debatách, ostatní mají prostě smůlu a není to fér.

Jak byste oslovila Vy Vaše voliče, proč by měli dát hlas Alianci pro budoucnost?

Naším cílem je prosadit, aby stát sloužil občanům a ne občané státu.

Jste stínovou ministryní spravedlnosti, na jaké změny ve státní správě byste se zaměřila?

Pracuji v advokacii  třicet let a mám jasný cíl – zrychlit a zkvalitnit rozhodování soudů, což lze jen změnou občanského soudního řádu a zákona o soudech a soudcích. Změn, vedoucích k cíli mám celou řadu včetně jmenování soudců nikoli bez časového omezení, jak to dnes zákon predikuje. Změnila bych a zrychlila systém odškodňování občanů za chyby státu v justici. Výše odškodnění je doslova směšné a o pár tisíc musí poškozený bojovat jako lev.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak vám lžou. Čísla sečtena, podtržena. Exministr k ruské ropě, uhlí a cenám

11:34 Jak vám lžou. Čísla sečtena, podtržena. Exministr k ruské ropě, uhlí a cenám

Ministr průmyslu Jozef Síkela plánuje zavést speciální tarif, který by ulevil domácnostem od vysokýc…