Blíží se téměř konec světa, miliardy běženců. Při nadcházejícím kolapsu by nepřežil skoro nikdo. Petr Hampl promluvil

10.11.2015 11:48 | Zprávy

OPĚT JE TU 17. LISTOPAD Sociolog Petr Hampl, který se angažuje v Bloku proti islámu, u příležitosti blížícího se výročí 17. listopadu říká, že u nás demokracie není, jde o okupační správu z Bruselu a premiér Sobotka je pejsek Merkelové. Dnes by ale zhroucení civilizace znamenalo, že se zastaví továrny, nemocnice, elektrárny – prostě život přestane fungovat. Nepřežil by to téměř nikdo. Jsme ve vážném ohrožení ze strany imigrantů. Babiš se dle něj pokaždé, i když jde o uprchlíky, podřídí Bruselu, protože potřebuje evropské dotace.

Blíží se téměř konec světa, miliardy běženců. Při nadcházejícím kolapsu by nepřežil skoro nikdo. Petr Hampl promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Poslední léta byla bohatá na události, které dle mnohých představují největší výzvu nejen pro ČR od listopadu '89. Nejprve Ukrajina, válka v Sýrii a teď migrační krize. Co nám tato poslední léta řekla o naší demokracii, o tom, kam jsme se od listopadu '89 dostali, o nás samých?

V těch všech událostech, které popisujete, se jasně ukázalo, že stávající společensko-ekonomický systém není funkční. Že politický systém potřebuje radikální změnu a že stávající systém vládnutí je špatný. Mnohem méně shody je ale v tom, k jaké změně by mělo dojít. Někdo požaduje méně regulací, někdo více regulací. Někdo je pro přímou demokracii, někdo žádnou demokracii.

Myslíte si, že sdělovací prostředky podporují demokratickou otevřenou diskusi, nebo se jedná o manipulaci a propagandu? A případně v čem?

Rozlišujme velká média a alternativní média. Velká média nepodporují otevřenou diskusi ani v nejmenším. Jejich role je stejná, jako byla role komunistických médií za Jakeše. Americký sociolog Charles Murray tvrdí, že zaměstnanci velkých redakcí, ministerstev a politických stran jsou fakticky stejnou sociální skupinou, která má shodné zájmy. Česká zkušenost to potvrzuje. Navíc se ukazuje, že nezáleží na tom, komu média patří. Nenajdete žádný rozdíl mezi státní televizí a rozhlasem a mezi médii patřícími panu Bakalovi.

Ale jak nedávno připomněl novinář Daniel Kaiser, česká média jsou pořád ještě mnohem objektivnější a otevřenější než média v západní Evropě. Takže nečekejme, že by to mohlo být lepší. Média nejsou objektivním rozhodčím, jsou jedním z účastníků boje o moc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Marek Benda byl položen dotaz

To, že některá média budete ignorovat řeší podle vás co?

Neměli byste se chovat spíš přesně obráceně a komunikovat a vysvětlovat vaše počínání a rozhodnutí? Protože nejen já jim mnohdy absolutně nerozumím. A když koukám, tak vy třeba nereagujete ani s těmi, co se vás zde na něco slušně ptají. Se pak nedivte, že dáme hlas někomu, kdo se s námi bavit hodlá....

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cyril Svoboda: Nový svět. USA, Čína, Rusko. A neschopnost  Evropy

20:41 Cyril Svoboda: Nový svět. USA, Čína, Rusko. A neschopnost Evropy

Neznám v evropských institucích nikoho, komu bych s důvěrou svěřil řešení vážné krize, říká bývalý m…