Jak vnímáte i českou hysterii z koronaviru, který se šíří po světě z čínského města Wu-chan?
Hysterii kolem koronaviru příliš nerozumím. Patrně je působena i mediálními zprávami, které vždy popisují jen určitou, pro média atraktivní část problematiky, která je divácky zajímavá. To pak následně zřejmě ovlivňuje celkové společenské vnímání a jeho reakce. Reálně je nadále výskyt ohniska nákazy koronavirem 2019-nCoV vzdálený. Naše příslušné orgány v současnosti činí také potřebná opatření.
Samozřejmě nelze tvrdit, že se u nás toto onemocnění nevyskytne. Nelze vyloučit, zda se objeví, ale veškerá nastavená opatření jsou taková, že se nemůže dále šířit – a to je i doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO), které bylo nedávno rozesláno s tím, že pokud dojde k výskytu, je třeba zajistit potřebná protiepidemická opatření, aby nedocházelo k rozšiřování onemocnění.
Není právě bující epidemie chřipky, byť ve stínu zájmu médií, pro nás mnohem větším problémem?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Jan Rychetský