Čísla nelžou. Vyhraje v USA podvod? Trump je naděje, říká Štěpánek

28.10.2024 22:25 | Rozhovor

„Výhra Harrisové by znamenala pokračování idiotské Bidenovy válečnické politiky, vítězství Trumpa naději,“ říká první místopředseda Trikolory Petr Štěpánek. „Zkušený, výřečný entertainer a prkenná vytlemená prokurátorka,“ padlo. Vyjádřil se i k politickému „okolí“ obou prezidentských kandidátů. Nešetřil naše „média hlavního proudu“.

Čísla nelžou. Vyhraje v USA podvod? Trump je naděje, říká Štěpánek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek

Za necelé dva týdny se konají prezidentské volby v Americe. Jak vidíte v tuto chvíli šance jednoho i druhé kandidáta? Vy jste se k tomu na svém facebookovém profilu vyjádřil v souvislosti s tím, na čí vítězství lidé více sázejí...

Zatímco klasické agentury, jež měří volební preference, stále uvádějí, že souboj mezi Donaldem Trumpem a Kamalou Harrisovou je vyrovnaný, server Polymarket zveřejňuje čísla, na čí vítězství lidé sázejí, a to nejenom v souhrnu celých Spojených států amerických, ale i v jednotlivých státech. Obzvláště zajímavá jsou čísla z tzv. swing states, tedy z kolísavých států, které dlouhodobě nepatří ani na republikánskou ani na demokratickou stranu. Trend posledních týdnů a dnů je, že Trumpova procenta ve všech swing states rychle rostou. Říká se, že čísla odvolávající se na to, jak lidé sázejí, jsou věrohodnější než ta od klasických agentur, neb se opírají o peníze, které jsou lidé do svého názoru ochotni investovat. 

Na FB jste také „vyzdvihl” Trumpova zástupce J. D. Vance s tím, že by mohlo do budoucna jít o jednoho z prezidentů. Čím Vás zaujal? Domníváte se, že právě on přinese Trumpovi body?

Nepochybně. Byl to skvělý tah. Trumpův spolukandidát na post viceprezidenta J. D. Vance má za sebou zajímavý a inspirativní životní příběh. Pochází z chudinských poměrů horalů ze Severní Karolíny, jeho matka byla feťačka, vychovala jej babička. Díky vlastní píli nakonec vystudoval práva na prestižní Yaleské univerzitě. Aby to finančně zvládl, míval u toho až tři zaměstnání. Později začal podnikat, zbohatl, vstoupil do politiky, byl zvolen senátorem. O svém životě a poměrech chudinské Ameriky napsal bestseller Hillbilly Elegy. V českém překladu kniha vyšla pod titulem Americká elegie. Byl podle ní natočen i stejnojmenný film. Lze se něj podívat na Netflixu. Doporučuju.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Co by podle vás jako přesně nastalo, kdyby přišel ten konec Evropy?

A je reálné si myslet, že bysme se ubránili sami, i když zvýšíte výdaje na obranu sebevíc? A k čemu se přikláníte? Je lepší spoléhat na Evropu nebo na USA? Ještě k té vaší poznámce, že musíme na bezpečnostní situaci, která teď ve světě panuje reagovat včas. Nemáte ale dojem, že už včera bylo pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

10:36 Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

„Dle mého názoru by si bez tohoto ‚dvojího metru‘ šlo sednout možná i několik tisíc osob působících …