David Rath: V Bruselu je nakopu do...

10.03.2019 17:23

ROZHOVOR „Jak zmizelo právo veta pro členy, tak od té doby začínají bruselští byrokraté přikazovat, diktovat a postoje členských států je vlastně nezajímají,“ říká o stavu dnešní Evropské unie lékař a politik David Rath, který je lídrem kandidátky České suverenity pro květnové volby do Evropského parlamentu. „Chci ‚nakopávat‘ bruselské byrokraty do jejich líných zadnic vypasených z našich daní a nutit je dělat něco užitečného,“ říká o unijních úřednících Rath, který své dlouholeté stíhání ve spojitosti s kauzou sedmi milionů korun v krabici vidí jako dlouhý a vyčerpávající boj s přesilou moci.

David Rath: V Bruselu je nakopu do...
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Jste lídrem kandidátky České suverenity pro květnové eurovolby. Co vás přimělo kandidovat? Kde vidíte největší slabiny současné EU? A není pro vás přítěží vleklý proces v kauze milionů v krabici od vína?

Ještě relativně nedávno se EU svých členů ptala na názory a podle nich jednala, ale jak zmizelo právo veta pro členy, tak od té doby začínají bruselští byrokraté přikazovat, diktovat a postoje členských států je vlastně nezajímají. Změna EU z partnerské organizace, která členům pomáhá, na byrokratického diktátora mě přiměla kandidovat. Tento trend je nezbytné zastavit a vrátit se ke kořenům, tedy k organizaci svobodných, suverénních zemí, které spolu hledají nejlepší řešení pro všechny členy. Musíme se pokusit zabrzdit snahy mocných nás opět podrobit a podřídit nedemokratické, svobodu potírající byrokratické mašinerii, která nás bude z Bruselu blahosklonně dirigovat.

Anketa

Vítáte návrat Ivana Langera na scénu, byť jen regionální?

3%
94%
hlasovalo: 11245 lidí

Proces mi jistě situaci neulehčuje, ale drcení státní represivní mašinerií už trvá skoro osm let a veřejnost si už zvykla, že ke mě patří tento dlouhý a vyčerpávající zápas s přesilou moci. Myslím si, že každý na to má svůj názor a může si odpovědět, zda jsem vhodný kandidát pro boj s bruselským molochem, z toho našeho jsem se zjevně nesesypal.

Kterým otázkám byste se chtěl především v Evropském parlamentu věnovat?

S nadsázkou – chci „nakopávat“  bruselské byrokraty do jejich líných zadnic vypasených z našich daní a nutit je dělat něco užitečného.

Program České suverenity pro Evropu jsme nazvali – Boj proti sedmi smrtelným hříchům EU. Prvním úkolem bude najít spojence pro realizaci našich plánů. Chceme vrátit právo veta pro všechny členské země jako pojistku proti zvůli bruselské moci. Musíme zabránit migrantům proudit do Evropy. Nelegální chceme vracet dřív, než dorazí k našim břehům, a z legálních si vybírejme ty, kteří něco umějí a budou pracovat.Ty chtivé sociálních dávek rovnou vracejme tam, odkud přišli. Chudoba ve světě a z ní plynoucí masová migrace má základní příčinu v přelidnění. Prosazujeme, aby se EU zaměřila jen na ty programy, které povedou k plánovanému rodičovství a především odpovědnému rodičovství. Je zločin vrhat děti na svět bez toho, abychom uměli zajistit jejich obživu a kvalitní výchovu. Chudý svět se musí naučit být odpovědný a především pracovitý. Náš svět všeho dosáhl tím, že desítky milionů lidí denně ráno vstávají, tvrdě pracují a platí daně. Přitom živí a vychovávají své děti k práci, studiu a našemu civilizačnímu řádu. Na druhou stranu tu jsou miliardy lidí, kteří zplodí potomstvo a druzí makejte a postarejte se o ně. Evropa už nadále nesmí hrát roli užitečného trouby.

V našem programu je návrh na progresivní zdanění globálních firem, které od nás, ale i z EU odsávají stovky miliard do daňových rájů a udělaly si z nás takovou svoji kolonii. Stavíme se proti snahám zavést v EU cenzuru a selektovat, co si lidé smějí myslet a říkat. Dotace z EU se podle nás mají týkat jen zdravotnictví, bydlení seniorů a mladých rodin nebo klíčové dopravní infrastruktury a nemají se utrácet za školení nejrůznějších pitomostí.

Zastupovali nás v posledním období čeští europoslanci dobře? Uměl byste někoho pochválit? A kdo naopak zklamal? Hájili skutečně v EP všichni čeští europoslanci české zájmy?

Za ANO je europoslancem pan Telička, asi jeden z nejviditelnějších europatolízalů, tedy lidí, kteří by nás nejraději poručníkovali a komandovali z Bruselu a Evropu nechali pohltit přívalem chudáků a muslimů z celého světa. Sice nakonec ANO opustil, ale zůstal tam jeho duch, třeba paní Charanzová, která není tak viditelná, ale v podstatě je to Telička v sukních. Podívejte se, jak hlasovala – naposledy proti našim maďarským spojencům. Pan Babiš sice řekl, že s ní o tom promluví, ale je to taková křivá hra s voliči. Něco jiného ve skutečnosti dělají, než veřejně říkají. Spoléhají na to, že lidé nemají čas věci sledovat  a zapamatovat si je. Europoslanci ANO si mohou v eurohujerství podat ruku s panem Pospíšilem z TOP 09 nebo paní Šojdrovou od lidovců a Pochem z ČSSD. I ODS dala na kandidátku pod pana Zahradila probruselské  poskoky. Bohužel ani poslanci SPD nic nedokázali, a proto se nabízí, vzhledem k jejich selhání, zkusit někoho jiného. Skoro všichni čeští europoslanci se chovají k bruselské byrokracii servilně, prostě podlézáci  prodávající národní zájmy za osobní výhody, pohodlíčko a kšeftíky.

Anketa

Cítíte se víc jako Čech, či jako Evropan?

hlasovalo: 21835 lidí

Podíváme-li se na předvolební průzkumy, Česká suverenita se neobjevuje v přehledu stran, které by měly šanci se do EP dostat. Čemu to přisuzujete? Je podle vás možné, aby strana v květnu překročila pětiprocentní hranici?

Ve většině mainstreamových průzkumů nejsme testováni, tudíž se těžko můžeme objevit. V loňských senátních volbách měla Česká suverenita s mojí kandidaturou pět procent. Z průzkumů, které jsme si sami nechali neoficiálně dělat, se pohybujeme mezi 5–7 %. Průzkumy jsou však vždy ošidné a nebereme je vážně, nejvíce se totiž mýlí ve volbách s nízkou volební účastí. Kdo především přijde k volbám? Ti, kteří chtějí zachovat naši svobodu a suverenitu nebo spíš ti, kteří věří v dobrotivost diktátu bruselských byrokratů. Teprve volby ukážou.

Jak byste zpětně zhodnotil členství České republiky v Evropské unii? Je pro nás přínosem?

Zatím pro nás převažují pozitiva – například i díky členství zde mohly firmy mohutně investovat a vytvořit statisíce pracovních míst, proto máme nejnižší nezaměstnanost. Teď nastal čas je začít progresivně zdaňovat. Za evropské fondy se stavějí nemocnice, školy, důležité dopravní stavby a rekonstruují památky. Kdo chce, může lehce najít práci a podnikat v zemích EU, tím naši lidé získávají zkušenosti, znalosti a rozhled, většina z nich se posléze vrací nebo platí u nás daně. Jak jsem již řekl, tento pozitivní trend se začíná obracet díky tomu, že se nás Brusel neptá na náš názor, ale čím dál častěji autoritativně rozhoduje. Chce nám vnutit migranty, peskuje nás, že máme obavy z rozšiřování islámu, zakazuje nám kontroly potravin, nemáme mít zbraně, vynucuje si, abychom peníze utráceli především na různá hloupá školení, analýzy, úředníky, nebo jdou až k takovým hloupostem, jakým je zákaz silnějších vysavačů.

Změnila se Evropská unie od roku 2004 natolik, že by stálo za úvahu uspořádání nového referenda o setrvání?

Jsme demokraté a myslíme si, že lidé mají právo si i referendy rozhodovat o svém životě. U nás je mnoho verbálních demokratů, kteří nechtějí, aby lidi mohli a směli rozhodovat. Mají pocit, že takový Telička, Charanzová, Poche, Hamáček, Dolínek, Kalousek, Šojdrová, Pospíšil a jim podobní jsou nadlidé, kteří disponují větší moudrostí a inteligencí, a proto rozhodnou lépe než  občané. Já tyto lidi osobně znám a mohu veřejnost ubezpečit, že jejich rozhodování je zatíženo stejnou chybovostí, jakou má rozhodování kohokoli jiného. Tedy pokud si voliči budou přát referendum, jsem pro jeho uspořádání. Já osobně dnes dávám přednost snaze o zásadní změnu, a tedy vlastně záchranu EU. Pokud volby do EP vyhrají síly, které prosazují vrácení suverenity a svobody zpět zemím, pak je myšlenka na opuštění EU zbytečná. Pokud naopak zesílí současný trend centralizace moci, potlačování principů demokracie a svobody, pak lze logicky očekávat, že ve společnosti převládnou nálady na odchod z EU. V takovém případě bude referendum na pořadu dne.

Europoslankyně Michaela Šojdrová přivezla seznam 14 dětí. Premiér Andrej Babiš se již dříve vyjádřil ke snahám Šojdrové zamítavě. Měli bychom tyto děti přijmout? Andrej Babiš se místo toho chystá v Sýrii postavit vesničku se školou, školkou a hřištěm s kapacitou pro 150 dětí. Která z forem pomoci je pro ČR vhodnější?

„Proč bychom je přijímali? Máme sirotky i u nás, které musíme připravit na vstup do života. Něco o tom vím, protože moje nadace na to dávala peníze. A hlavně Česko je solidární, od roku 2015 jsme do různých zemí kvůli migraci poslali 2,5 miliardy, pomáháme na místě v Sýrii lékaři i experty, v Česku jsme ošetřili 2 500 pacientů včetně řady syrských dětí,“ uvedl premiér Babiš v roce 2018. Jak celkově zhodnotit příspěvek ČR v uprchlické krizi? Měli jsme udělat více?

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

komunikace

Jak víte, že když vy teď o důchodové reformě nechcete s vládou komunikovat, že oni pak budou komunikovat s vámi? Není tohle hlavní problém, že se na zásadních věcech nedokážete dohodnout? A ještě jedna věc, s kým budete chtít vládu tvořit, když to odmítáte se SPD a evidentně se stranami SPOLU se na ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Makroekonom Šulc: Sociální sadismus. Bojí se sáhnout na kapitalisty, tak vymýšlejí prasárnu na důchodce

18:13 Makroekonom Šulc: Sociální sadismus. Bojí se sáhnout na kapitalisty, tak vymýšlejí prasárnu na důchodce

Sociální sadismus. Tak nazval makroekonom Jaroslav Šulc současné uvažování vlády o důchodové reformě…