Dnes sekyra, zítra bomba. Už je těch pošahanců dost. Napomáhající politiky zavírat. Protiimigrační politik, kterého popotahuje policie, dál promlouvá

20.07.2016 4:47

ROZHOVOR Evropa musí razantně zastavit uprchlickou krizi a běžence vracet nekompromisně zpátky, protože ti jsou trojským koněm teroristů. Také musí dojít k úplnému zničení Islámského státu, myslí si Jiří Vítek, vyznamenaný hasič a předseda strany Patrioti ČR. K současné situaci v Turecku pak ještě konstatuje: „Jistě, pučista nemohl čekat za prohraný převrat polárkový dort, ale zacházení s vojáky – povstalci je jen ukázkou, jaké brutální poměry teď začínají v Turecku vládnout. Německo se má s jejich milionovou komunitou na co těšit, krev prostě není voda.“

Dnes sekyra, zítra bomba. Už je těch pošahanců dost. Napomáhající politiky zavírat. Protiimigrační politik, kterého popotahuje policie, dál promlouvá
Foto: archiv Jiří Vítek
Popisek: Předseda Patriotů Jiří Vítek

Jak hodnotíte současnou bezpečnostní situaci v Evropě? Nejprve šílený teroristický útok islamisty ve francouzském Nice, včera pak napadl další muslim sekerou a nožem cestující vlakem v Bavorsku. Lze se vůbec proti takovým činům nějak úspěšně bránit, když policie přece nemůže být všude? Nebyly by prvními vhodnými kroky k zajištění větší bezpečnosti likvidace Islámského státu a naprosto razantní zastavení migrace z arabských států a Afriky?

Poslední případ v Německu ukazuje jasně, že v migrační vlně loňského roku se do Evropy dostali teroristé napojení na IS, ač nás ujišťovala politická garnitura, že jde pouze o válečné uprchlíky, ač nám média neustále oddalují říci skutečnou pravdu.  Všem selsky uvažujícím lidem bylo jasné hned, že je to časovaná bomba, novodobý trojský kůň, který se již otevřel. Nyní musí Evropa nejprve razantně zastavit uprchlickou krizi, internovat uprchlíky a vracet je nekompromisně zpátky. Už konečně pojmenujme problémy, nebojme se zase mluvit tak, „jak nám zobák narostl“, protože nás neskutečně ničí politická korektnost. Dále si politici musejí uvědomit, že bez Ruska se IS nikdy nepodaří zničit.

V žádném případě nechci přivolávat podobné události i k nám, nicméně i podle slov některých bezpečnostních expertů je jen otázkou času, kdy se něco podobného stane ve větším českém městě, například v Praze… Měla by naše vláda v souvislosti s těmito útoky posílit bezpečnostní opatření ve státě? Myslíte si, že ta dosavadní jsou už dostatečná? Neměli bychom požádat o pomoc například izraelské experty, kteří s islámským terorismem mají bohaté zkušenosti?

Upřímně, Praha a Vídeň patří mezi nejbezpečnější pracovní místa pro různé zpravodajské služby a doufám, že si své klidné hřiště uchrání i s částečnou spoluprací se složkami našeho státu. Součinnost nejen s izraelskými experty jistě k dobré práci bezpečnostních složek má patřit, ale nepodceňoval bych německé zpravodajské a ostatní bezpečnostní složky, kterým se v posledních letech velmi daří. Tento boj v Evropě je více střetem tajných složek a informací, nějaký voják se samopalem v metru může tak pomoci chytnout černého pasažéra, ale zabránit například bombovému útoku může skutečně velmi těžko. Válka s IS je jiná káva, tam musí dojít k nekompromisnímu zničení radikálů, musíme být krutější než oni, to jediné na ně platí.

Anketa

Kdybyste byli občany USA, kdo by měl váš hlas v prezidentských volbách?

hlasovalo: 10820 lidí

Nejvíce brutálních teroristických útoků v Evropě se odehrává právě ve Francii, i když například ve Velké Británii je srovnatelný počet muslimských emigrantů. Čím si to vysvětlujete? Mají snad arabští přistěhovalci ve Francii horší životní podmínky, anebo francouzská velmi liberální společnost podcenila bezpečnostní rizika a nechala si na svém území působit militantní islamisty?

Francie a Švédsko ztratily svoji identitu, Británie zatáhla za brzdu. Nebudu se zde zmiňovat o historii Francie a o sociálním inženýrství ve Švédsku, to už je skutečně zbytečné. Francie se podílela na všech rozvratech systému v Africe i v arabských zemích a současnou situaci způsobila také její příznivá imigrační politika ve 20. století. Řeknu to velmi zjednodušeně, ta koncentrace „osamocených pošahaných vlků“ je tak velká, že ta země by mohla žít v klidu snad pouze při zákazu vycházení. Tento stav mají na svědomí politici, kteří svoje problémy maskují vyvoláváním problémů v jiných zemích, protože nejsou schopni akceptovat jinou než svoji pravdu a mají strach zastavit přísun peněz ze Saúdské Arábie do Evropy.

V Německu jsme byli zatím „zvyklí“ na zprávy ohledně sexuálního obtěžování a násilí vůči ženám. Nyní se zde udál také šílený útok, možná inspirovaný událostmi v Nice. Myslíte si, že naši západní sousedé změní názory na „bezkonfliktní uprchlíky“ a bezbřehý multikulturalismus, což se v budoucnu projeví i na transformaci jejich politiky? Přestanou prosazovat uprchlické kvóty?

Přesně tento případ demonstruje obavy z nedostatečné nebo žádné kontroly imigrantů, kteří do Spolkové republiky Německo přišli v loňském roce před uzavřením balkánské trasy. Vidíte, k tomu, aby způsobili bolest, už není zapotřebí ani střelných zbraní, které tolik omezuje EU. Jako zbraň se hodí vše – sekyra, nákladní vozidlo příště třeba dron s výbušninou nebo znásilnění. Věřím, že se to především odrazí na volebních preferencích v Německu.

V Turecku se uskutečnil v minulém týdnu pokus o vojenský převrat a turecký prezident chce v souvislosti s tím zavést trest smrti, čímž by si vystavil „stop“ do EU. Myslíte si, že tento fakt může mít dopad na bezpečnostní situaci v Evropě, a to v tom smyslu, že Turci přestanou hlídat hranice na tzv. balkánské trase a bude se opakovat situace s migrací z loňského roku?

Turecké hospodářství – turecký puč. Obojí nic moc. Zbouřila se pouze část armády bez podpory ostatních důležitých částí. Nezajali hlavu státu, kterou chtěli sesadit, ani neobsadili klíčové prvky v komunikaci. Vše údajně selhalo na tom, že jednoho klíčového vzbouřeneckého generála zastřelil stoupenec Erdogana při pokusu dostat na svoji stranu zmiňované speciální jednotky, a potom na faktu, že Erdogana poměrně záhy upozornili, že se rozjíždí puč – tím pádem stihl zmizet z hotelu, než na něj byl podniknut útok. Nebýt těchto dvou událostí, proběhl by celý puč pravděpodobně relativně hladce. Nechci vymýšlet konspirační teorie, ale spíš mi to připadá jako akt posledního zoufalství před prověrkami v armádě, které probíhají vždy v srpnu. Nedostatečná podpora Erdogana v armádě, to byl do dnešního dne jeden z důvodů, proč rozsáhlejším způsobem nezasáhlo Turecko do války v Sýrii. Nyní má  Erdogan cestu dlážděnou k vytvoření silného prezidentského systému a k rychlé islamizaci Turecka. Jen se divím, kolik soudců umí řídit tank, když jich Erdogan už druhý den odvolal asi tři tisíce. Také se divím mediální a politické nepřipravenosti ze strany Bruselu. Jistě pučista nemohl čekat za prohraný převrat polárkový dort, ale zacházení s vojáky – pučisty je jen ukázkou, jaká zvěř teď začíná vládnout v Turecku. Německo se má s milionovou komunitou na co těšit, krev prostě není voda.

Druhou hodně krvavou událostí kromě dění v Turecku byl další teroristický útok ve Francii. Atentátník tentokrát vraždil kamionem. Země má smutek, prezident Hollande v projevu pronáší v podstatě totéž co po Charlie Hebdo i loňském listopadu. Jak chování Francie označit? Nevysílají signál, že se zkrátka s útoky čas od času počítá a že se tomu podvolí? Adekvátní reakce by zřejmě vypadala jinak. Jak bychom podle vás měli postupovat?

Jsou dvě cesty, jak zabránit opakování toho případu z Nice, a budu hodně ironický. Buď odstranit všechny kamiony nebo radikalizované muslimy. Problém ve Francii spočívá v tom, že mají v drtivém počtu francouzské občanství a nelze je nikam vyhostit, je třeba začít od počátku, zakázat ve věznicích vstup islámským duchovním. Tam se formují stejně jako v mešitách největší pošuci, dále zastavit výstavbu mešit, zakázat multikulturní výuku na školách, kontrolovat toky peněz z arabských zemí. Bohužel je vidět, že žádné bezpečnostní opatření nepomůže. Stačí jednoduše oklamat policisty na místě a ti bez kontroly pustí kohokoliv. Ovšem, že tu máme více než rok nefungující Schengen, což je na pováženou, a všichni odpovědní za to už měli být dávno vyhození ze svých míst. Vždyť například v Řecku je dost ostrovů na vybudování táborů a tato země by tím mohla splácet dluh, který nasekal jejich socialistický systém. Dále je třeba tvrdě trestat převaděče a na ně napojené zkorumpované politiky. Zavřít je v Řecku, Turecku s maximálními tresty, žádná vězení v Německu s posilovnou a barevnou televizí. Dále okamžitě čluny vracet zpět. Pokud tuto úlohu nezvládne námořnictvo, jak se chtějí státy NATO bránit například ozbrojeným nepřátelům?

V jaké fázi je nyní případ ze začátku letošního roku, kdy jste kritizoval zásah policie při střetu dvou táborů demonstrantů a byl jste pak za to dokonce obviněn?

Za svůj blog, kde komentuji „podezřelý – zpackaný“ zásah policie v Thunově ulici v Praze, jsem byl dnes obviněn a jde o trestný čin pomluvy, kdy mi hrozí až dva roky nepodmíněně za pomluvu písmem podle paragrafu 184 odst. 2.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jan Štěpán

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Británie, brexit a Boris Johnson, jak je z České televize neznáte. Promlouvá lékař Rogozov, který ostrovy poznal jako málokdo jiný

9:49 Británie, brexit a Boris Johnson, jak je z České televize neznáte. Promlouvá lékař Rogozov, který ostrovy poznal jako málokdo jiný

Z BRITÁNIE DO BOHEMIE Lékař Vladislav Rogozov je vděčný osudu, že ho obdaroval hned dvěma domovy. Pr…