Energetik Fuksa s dlouholetými zkušenostmi z Iráku: Pro ty lidi znamená demokracie beztrestně zabít souseda. Jsem zvědav, jak je Merkelová integruje

25.10.2015 17:17 | Zprávy

ROZHOVOR Muslimové mají jiné myšlení. Nemyslí do budoucnosti, to je inšálláh. Nicméně na imigraci můžeme vydělat. Když budou Německo, Švédsko, Francie a další za dvacet let muslimskými státy, začne imigrace k nám. Většinou se sem budou stěhovat inteligentní a chytří lidé. Tak hovoří z vlastní zkušenosti energetik František Fuksa, který v Iráku pracoval s různými přestávkami pětadvacet let.

Energetik Fuksa s dlouholetými zkušenostmi z Iráku: Pro ty lidi znamená demokracie beztrestně zabít souseda. Jsem zvědav, jak je Merkelová integruje
Foto: Archiv Františka Fuksy
Popisek: Energetik František Fuksa pracoval léta v Iráku a Kurdistánu

Co vůbec předchází kontraktu spojenému s rekonstrukcí válkou zničeného území?

O náboru do rekonstrukčního týmu v roce 2003 jsem se dozvěděl od kamaráda. Přihlásil jsem se na ministerstvo průmyslu a pohovory absolvoval na "zamini". Byly tam spousty arabistů. Ale říkal jsem si, že arab, co neumí anglicky, nemůže být naším partnerem. Vybrali mě a s Jaroslavem Reifem poslali do Basry. Ostatně ten je nyní šéfem generálního konzulátu v metropoli iráckého Kurdistánu Arbílu. V Basře jsem pracoval na rekonstrukci energetiky, on se staral o vše spojené s pitnou vodou. Když mi skončil kontrakt, Britové chtěli, abych pokračoval. Začala hysterie, že nás všechny zastřelí, tak jsme odjeli domů. Nicméně za měsíc mi Britové napsali, jestli bych nechtěl pracovat v dresu britské královny. Vynásobili mi plat a chtěli dát kontrakt na dva měsíce. Řekl jsem jim, že za dva měsíce tam toho moc nesvedu. Dali mi kontrakt na pět, pak ho prodloužili na rok. Postavil jsem elektrárnu, ne moc velkou, ale ještě dodnes funguje. Ředitel, šíita, mi ročně posílá na Vánoce přání a poděkování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Denacifikace až po totálním ovládnutí Ukrajiny.“ Emeritní senátor Doubrava

21:01 „Denacifikace až po totálním ovládnutí Ukrajiny.“ Emeritní senátor Doubrava

„Vladimir Putin přeci mluvil o denacifikaci Ukrajiny a ta je možná jen po totálním ovládnutí celé Uk…