Foldyna v ráži: Zbraně proti teroristům máme, jen se je bojíme použít. Žádný „radikální islám“ není, ten je jenom jeden, říkal Erdogan

16.11.2020 20:05 | Zprávy

ROZHOVOR „Ten hajzl, co uřízl hlavu francouzskému učiteli, to neudělal ruličkou netransparentních bankovek, ale transparentní kudlou za pár korun, a prakticky totéž platí o střelci z Vídně. Jak dlouho by asi střílel, kdyby všichni ti, kdo ho z oken natáčeli, měli místo mobilu v ruce pušku?“ řekl poslanec Jaroslav Foldyna z hnutí SPD a s tím, že ji neměli a ani mít nebudou kvůli zákazům Evropské unie. Foldyna tvrdí, že namísto obrany Evropy politici povolí jen natáčet si vlastní smrt na mobil.

Foldyna v ráži: Zbraně proti teroristům máme, jen se je bojíme použít. Žádný „radikální islám“ není, ten je jenom jeden, říkal Erdogan
Foto: repro FB, tan
Popisek: Jaroslav Foldyna

Evropa čelí útokům islamistů, jejichž stoupenci zaútočili jak ve Francii, tak ve Vídni, kde dvacetiletý Kujtim Fejzullai zabil puškou čtyři lidi a další dvě desítky zranil. Ve Francii přišel o hlavu učitel, který dětem ukázal karikatury Mohameda a následně při jiném útoku i další lidé. Jak tyto události vnímáte?

Stále jasněji se ukazuje, že mírové soužití dvou civilizací, které jsou v mnoha směrech odlišné a často dokonce antagonistické, není možné. Myslím tím samozřejmě soužití na jednom území. Jako sousedé asi můžeme žít relativně bezproblémově – samozřejmě za předpokladu, že budeme disponovat vojenskou silou s dostatečně odstrašujícími účinky.

A disponujeme?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…