Foldyna v ráži: Zbraně proti teroristům máme, jen se je bojíme použít. Žádný „radikální islám“ není, ten je jenom jeden, říkal Erdogan

16.11.2020 20:05 | Zprávy

ROZHOVOR „Ten hajzl, co uřízl hlavu francouzskému učiteli, to neudělal ruličkou netransparentních bankovek, ale transparentní kudlou za pár korun, a prakticky totéž platí o střelci z Vídně. Jak dlouho by asi střílel, kdyby všichni ti, kdo ho z oken natáčeli, měli místo mobilu v ruce pušku?“ řekl poslanec Jaroslav Foldyna z hnutí SPD a s tím, že ji neměli a ani mít nebudou kvůli zákazům Evropské unie. Foldyna tvrdí, že namísto obrany Evropy politici povolí jen natáčet si vlastní smrt na mobil.

Foldyna v ráži: Zbraně proti teroristům máme, jen se je bojíme použít. Žádný „radikální islám“ není, ten je jenom jeden, říkal Erdogan
Foto: repro FB, tan
Popisek: Jaroslav Foldyna

Evropa čelí útokům islamistů, jejichž stoupenci zaútočili jak ve Francii, tak ve Vídni, kde dvacetiletý Kujtim Fejzullai zabil puškou čtyři lidi a další dvě desítky zranil. Ve Francii přišel o hlavu učitel, který dětem ukázal karikatury Mohameda a následně při jiném útoku i další lidé. Jak tyto události vnímáte?

Stále jasněji se ukazuje, že mírové soužití dvou civilizací, které jsou v mnoha směrech odlišné a často dokonce antagonistické, není možné. Myslím tím samozřejmě soužití na jednom území. Jako sousedé asi můžeme žít relativně bezproblémově – samozřejmě za předpokladu, že budeme disponovat vojenskou silou s dostatečně odstrašujícími účinky.

A disponujeme?

Jistě, jen se jí bojíme využít.

Jak bychom tuto sílu měli využít?

Například k zastavení nelegální imigrace.

Vy byste proti ilegálním imigrantům použil armádu? Použil byste násilí?

Armáda je ze své podstaty budována za účelem schopnosti použít násilí, a to dokonce co nejefektivněji. Sice pořád slyšíme o tom, že armáda má pomáhat v případě živelních katastrof či třeba jako dnes v případě epidemií. To jistě také, ale její primárním úkolem je obrana země, což jinak než použitím násilí, bude-li to v souladu s platnými zákony, nejde. Ti, kdo své území zkoušeli bránit tancem, recitací veršů a hrou na loutnu, nepřežili.

Myslíte si, že integrace muslimů a dalších obyvatel takzvaného třetího světa do Evropy není možná?

Není důležité, co si myslím, ale jaká jsou fakta. Ta jednoznačně nasvědčují tomu, že integrace muslimů a dalších obyvatel takzvaného třetího světa do Evropy možná není, alespoň ne v rozumném časovém horizontu.

Z čeho tak soudíte?

Z toho, že každá další generace muslimských přistěhovalců je problematičtější než generace předchozí. A protože to u jiných přistěhovalců v zásadě neplatí, tak nezbývá nic jiného, než se domnívat, že důvodem problémů s integrací muslimů je především islám a z něj vyplývající normy chování, kterých se muslimové podle všeho nehodlají vzdát.

Zastánci multikulturalismu se tedy mýlí, když tvrdí, že demokracie nevyhnutelně zvítězí na celém světě?

Buď se mýlí, nebo jsou to darebáci, kteří jednají ve zlém úmyslu. O nevyhnutelném směřování dějin už mluvili mnozí, například pan Marx nebo pan Hitler, a vždy to skončilo jen krveprolitím, a já mám vážné obavy, že to tak skončí i tentokrát. Vlastně několik tisíc Evropanů, často žen a dětí, už ve jménu multikulturalismu krev prolilo. To ale progresivistické fanatiky nezajímá, oni na nějakou tu kapku krve nehledí – samozřejmě pokud není jejich vlastní.

Multikulturalismus předpokládá, že všechny civilizace na světě přijmou demokracii, lidská práva, spravedlnost, morálku, pracovní a hygienické návyky... zkrátka všechny obecné normy sociálního chování tak, jak je praktikujeme my, a ze své kultury si nechají maximálně tak odlišnou kuchyni, hudbu a možná ještě oblékání. To je ale nesmysl. Kdyby to příslušníci ostatních kultur opravdu chtěli udělat, tak už to dávno udělali ve svých zemích. To se ale nestalo. A když to neudělali ani u sebe doma, tak není důvod si myslet, že to udělají u nás. Buď o to nestojí, nebo to neumí. Která z variant platí, nás ale nemusí příliš zajímat. Je potřeba, abychom se starali hlavně o sebe.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

12:00 Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

„Sále častěji mne napadá, že se blíží konec. Definitivní a neodvratný.“ Tato slova cituje režisér, p…