Hrál u nich v hospodě Ortel. Organizovaní udavači teď rodině majitele ničí život

09.08.2019 4:42

ROZHOVOR Majitelé malé hospůdky „Posázavská hospoda Stodola“ v Kamenném Přívoze u Prahy udělali před nedávnem osudovou chybu. Pozvali totiž k sobě na koncert skupinu Ortel, a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Internetovou prezentaci jejich podniku zaplavily desítky negativních recenzí, podle kterých se v areálu povalují injekční stříkačky, majitelé jsou rasisté, jídlo je odporné a obsluha zlá. Recenzenti přitom podle provozovatelů Luďka a Kristýny podnik nikdy nenavštívili a jde jen o odvetu za uspořádání koncertu. Paní Kristýna se rovněž stala terčem kyberšikany. A zde problémy nekončí. Pár se rozhodl poskytnout pro ParlamentníListy.cz rozhovor, kde celou záležitost vysvětluje.

Hrál u nich v hospodě Ortel. Organizovaní udavači teď rodině majitele ničí život
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Tomáš Ortel, frontman kapely Ortel.

Jak dlouho zde hospodu provozujete?

Anketa

Jste pro zavedení ,,daně z masa", jak se o tom vážně uvažuje v Německu?

5%
95%
hlasovalo: 11460 lidí
Luděk: Čtvrtým rokem, jsme rodinný podnik. Restauraci vedeme jako firma, která patří mé dceři. Já jsem u dcery zaměstnán a starám se o podnik, vzhledem k tomu, že dcera čeká dvojčata a jedno malé dítě už má.

Tak jsem s partnerkou nabídl, že pokud si tu budeme moci vytvořit zázemí, budeme se o restauraci starat. Fungujeme tu společně jako rodina, jezdí mi sem ještě pomáhat syn a druhá dcera. Podnik je sezónní záležitost, v zimě to nefunguje, zdejší obec má šest obyvatel. Drží nás to tu vzhledem k tomu, že tu je opravdu klid a máme tu svým způsobem pohodu. Teď se nám narodilo malé dítě, pro něj je to zdejší prostředí úžasné. Zakládáme si na tom, že vaříme česká jídla a dáváme porce tak, aby se lidé opravdu najedli.