Hrnčíř varuje: Konflikt NATO s Ruskem? Naše země by patřila k nejvíce zasaženým

26.03.2024 22:45 | Rozhovor

„Nevím, zda si to vláda neuvědomuje nebo uvědomovat nechce, ale zatažení zemí NATO do konfliktu s Ruskem by s velkou pravděpodobností znamenalo jadernou válku. Toto není hra na vojáčky ani nošení trapných triček, zde mluvíme o devastaci, likvidaci a smrti,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Vyjádřil se k branné povinnosti a vysvětlil, co si představit pod nedávno tolik diskutovanými administrativními odvody. „Kromě pár nedomyšlených prohlášení, jako bylo například to o potřebnosti rychlého přijetí eura, nebo když pomáhal Lichtenštejnům prolomit Benešovy dekrety, o něm v podstatě není slyšet,“ zhodnotil pak rok prezidenta Pavla na Hradě.

Hrnčíř varuje: Konflikt NATO s Ruskem? Naše země by patřila k nejvíce zasaženým
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec SPD Jan Hrnčíř

Pane inženýre, co říkáte na mimořádnou schůzi Sněmovny, nazvanou Bezpečnostní hrozby pro Českou republiku, která se tento týden konala poté, co Andrej Babiš poslal na špatnou adresu mail, ve kterém chtěl získat nějaké bližší informace ohledně ministra Lipavského? Co říkáte jak na počínání Andreje Babiše, tak na onu mimořádnou schůzi? Vidíte k ní důvod?

S praktikami různého fízlování a špiclování rozhodně nesouhlasím, ale tento e-mail nic takového nepředstavoval, snad jen trochu vulgární, na můj vkus. Na svolání mimořádné schůze Sněmovny to rozhodně nestačí. Nakonec, na sociálních sítích začala okamžitě poté kolovat výzva Ivana Bartoše, předsedy Pirátů, který v roce 2017 vyzýval své stranické kolegy k „vytváření rešerší“ na politiky z ANO. V podstatě se jedná o totéž. Okamžitá hysterická reakce pětikoalice jen dokazuje, jak zoufalí v poslední době jsou. Mimořádnou schůzi tedy vnímám jako neúspěšný pokus odvést pozornost jinam a zastavit tím pokles preferencí i důvěry občanů. Pokud chtěli zapůsobit na své voliče, řekl bych, že se jim podařil pravý opak.

Poslanci hnutí ANO při zahájení schůze opustili sál a nechali na svých místech pouze transparenty, které měly popisovat různé kauzy pětikoalice, kritizovaly jejich politiku atd. Na cedulích byly například nápisy: O tom se bavit nechtějí: ... o mejdanu Jurečky po střelbě na filozofické fakultě, nebo …  o historicky nejvyšším zadlužení ČR, atd. Takže, pokud mimořádná schůze, o čem by podle vás měla být?

Přiznejme si, že každé ze zmíněných témat je daleko palčivějším tématem než zmíněný e-mail. Tyto problémy má vláda i Poslanecká sněmovna řešit, to od nás po právu občan očekává. Nikoli politické žabomyší války.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: David Hora

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašín: Neházejte Rusy do jednoho pytle. Hanobení vojenských hrobů je ostuda. Denacifikace ale lepší než dekomunizace

4:44 Mašín: Neházejte Rusy do jednoho pytle. Hanobení vojenských hrobů je ostuda. Denacifikace ale lepší než dekomunizace

„Nelze házet všechny Rusy do jednoho pytle. O okupaci ČSSR Sověty lze pouze mluvit od 20. srpna 1968…