Jestli tohle ti šílenci v Bruselu zakážou... Okamura počítá, na kolik nás to přijde. Hrozí krachy a bída

22.12.2021 15:35 | Rozhovor

Nechtěl to řešit Andrej Babiš a nechce to teď řešit ani Fialova vláda, říká předseda hnutí SPD Tomio Okamura ke zdražování energií, které se valí na obyčejné Čechy. „Pokud ti šílenci v Bruselu zakážou spalovací motory, znamená to, že spotřeba elektřiny vzroste o násobky, které si dnes ani nelze představit ani vypočítat,“ varuje Okamura. Do velkých problémů se prý ale řítí i zemědělství. Držte si peněženky.

Jestli tohle ti šílenci v Bruselu zakážou... Okamura počítá, na kolik nás to přijde. Hrozí krachy a bída
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Tomio Okamura v debatě na Primě

Ve sněmovně se teď hodně řešila otázka zdražování energií, ale vlastně všeho, spojená s bojem Evropské unie proti emisím CO2…

Vláda Andreje Babiše v demisi se na poslední chvíli snažila přijít s návrhy, které by zmírnily některé ekonomické dopady. Přitom právě minulé úterý hnutí ANO a ta nově nastupující vládní pětikoalice hlasovaly pro takzvanou Zelenou dohodu, stručně řečeno Zelený úděl, který právě přináší to zdražování, které dnes vidíme. A jediné hnutí SPD hlasovalo proti tomuto šílenému plánu Evropské unie, který způsobuje lidem zdražování energií a drahé složenky. Premiér Babiš Green Deal odsouhlasil v Bruselu a nová vláda demobloku Green Deal podporuje ve svém programovém prohlášení. Ani nastupující vláda Petra Fialy ani dosavadní Babišova vláda nechtějí řešit zdražování, které přitom trápí naše občany a v úterý ve Sněmovně zamítli návrh SPD s názvem “Zdražování, inflace a hrozba ekonomické krize v České republice”. A koalice demobloku nepodpořila, aby se přijala aspoň nějaká dílčí opatření. Když jsem se ve sněmovně přímo premiéra Petra Fialy ptal, jaká opatření má nová vláda připravena, odmítl mi odpovědět!

Opravdu je to tak vážné?

Jen si představte, že pokud ti šílenci v Bruselu zakážou spalovací motory, znamená to, že spotřeba elektřiny vzroste o násobky, které si dnes ani nelze představit ani vypočítat. Představte si jen zasněženou a ucpanou D1 plnou elektromobilů včetně elektrických kamionů, jak hodinu stojí a topí elektřinou. Tahle kolona se po hodině už nerozjede.

Zástupci České národní banky spolu s dalšími odborníky odhadují růst inflace v lednu na 7 %. Je před námi krize v zemědělství, rostou ceny pohonných hmot, hnojiv a dalších produktů, což se odrazí v cenách a následně odbytu. Už dnes hlásí chovatelé prasat, že třetina z nich příští rok zkrachuje. Inflace samozřejmě bude drtit ty nejchudší, kteří žijí z paušálních příjmů, tedy důchodce, dále nízkopříjmové rodiny s dětmi a tak dále. Už dnes roste počet lidí, kteří kvůli zdražování nejsou schopni splácet své závazky.

Cena emisních povolenek se vyšplhala na více než 90 euro za tunu, přičemž před rokem stála 34 euro, tedy zhruba třetinu. Přitom v roce 2014 stála emisní povolenka pouhých 6 euro.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jakub Vosáhlo

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šílená cifra.“ Okamura se zhrozil nad cenou vojenského materiálu pro Ukrajinu

12:41 „Šílená cifra.“ Okamura se zhrozil nad cenou vojenského materiálu pro Ukrajinu

Ministerstvo obrany uvedlo, že od začátku ruské invaze do konce května 2024 poslalo Ukrajině z armád…