Navrhli jste ve Sněmovně vypsání referenda o vystoupení ČR z EU. Proč, a proč v téhle době? Nemají lidé teď jiné starosti?
Rozhodně si myslím, že právě nyní byla ta správná doba, a velice nás mrzí, že návrh našeho předsedy hnutí SPD Tomia Okamury nenašel podporu u ostatních parlamentních stran, a tak nebyl zařazen na program 45. schůze Poslanecké sněmovny dne 21. dubna 2020. Občané si mohli sami udělat obrázek, co lídři Evropské unie učinili za kroky, aby zamezili šíření koronavirové pandemie hned v jejích počátcích. EU ale vůbec nereagovala a spíše ještě hrozila sankcemi zemím, které se rozhodly přijmout svá rozhodnutí k zabránění této pandemie, viz například Maďarsko, a dále také kritizovala další země včetně České republiky za uzavření svých státních hranic.
Ostatní strany v parlamentu, jak i uvádíte, váš návrh zamítly, na což reagoval německý velvyslanec Christoph Israng. K tomu píšete: „Ten svým tweetem burcoval, aby své české partnery a přátele získal ještě více pro Evropu. Z toho je jasně vidět, že se evropské elity bojí moci lidu jako čert kříže a Německo se bojí, že přijde o svoji kolonii.“ Myslíte, že jsme kolonií Německa?
Vycházejme z toho, kdo současnou Evropskou unii řídí, a jakému zájmu se celá politika EU podřizuje. Je to Německo v čele se svou kancléřkou Angelou Merkelovou a Francie v čele se svým prezidentem Emmanuelem Macronem. Německý velvyslanec Christoph Israng je politik zcela oddaný kancléřce Merkelové, o čem svědčí i jeho reakce na náš návrh k zařazení nového bodu o vypsání referenda o vystoupení ČR z EU.
To, že nás vnímají vrcholní němečtí probruselští politici jako „svou kolonii“, lze odvodit z mnoha případů, například v jaké podřadné kvalitě k nám vyvážejí potraviny, jak se dívají na naše občany pracující v Německu, jak využívají naši levnou pracovní sílu, jak vyvádějí mnohamiliardové dividendy bez zdanění z naší země, a mohl bych jmenovat celou řadu dalších příkladů.
Když už jsme u Evropské unie, je fakt, že v počátcích koronavirové krize EU zaspala. Nicméně, teď nastane ekonomický propad, a to asi dost velký. Může nám být v této situaci EU přece jen prospěšná?
Hnutí SPD prosazuje vypsání referenda na vystoupení naší země z EU od svého založení, takže to bylo už před koronavirovou krizí. Těch důvodů je mnoho, neboť Evropskou unii chápeme jako nefunkční byrokratický aparát, který pouze dobře platí svou početnou armádu úředníků, nařizuje nám, co máme dělat, a podporuje multikulturní ideologii.
Naše země má dostatek schopných a pracovitých lidí, což se projevilo i nyní, když byl nedostatek zdravotnického materiálu. My našim občanům věříme a jsme přesvědčeni, že i po skončení této krize v důsledku nemoci covid-19 se naše ekonomika opět rozeběhne, a to díky našim firmám, podnikatelům, živnostníkům a všem pracujícím občanům.
EU by nám pouze poskytla finance, které tam stejně, pouze jinou cestou posíláme, a ještě by nám přikazovala, na co je můžeme, či spíše nemůžeme použít. Evropská spolupráce je potřeba, ale ne tak, jak to předvádí svým diktátem EU. Je třeba nastolit spolupráci svobodných a suverénních evropských států na bázi volného pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban