Když jde o zbraně, peníze jsou, když o důchody, tak ne. Sociální genocida. Lídr Stačilo! Prokop udeřil

07.04.2025 20:16 | Rozhovor

„Přes šedesát procent lidí si přeje zastropování cen základních potravin. V Maďarsku zavedli strop na marže a některé produkty tam okamžitě zlevnily i o víc než polovinu! Ale tady? Vláda nechá občany ožebračovat banditismem obchodních řetězců,“ sdělil pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda strany Levice Vítek Prokop. Dnes je nezávislým lídrem kandidátky STAČILO! v Plzeňském kraji.

Když jde o zbraně, peníze jsou, když o důchody, tak ne. Sociální genocida. Lídr Stačilo! Prokop udeřil
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Protestní shromáždění na podporu vězněného zakladatele WikiLeaks Juliana Assange v Praze na Staroměstském náměstí

Co spustilo váš přechod do týmu STAČILO!, kde jste dnes nezávislým lídrem plzeňské kandidátky?

Hlavním impulzem byla zhoršující se mezinárodní situace a chování Fialovy vlády. Podle průzkumů si přes sedmdesát procent občanů přeje diplomatické ukončení války na Ukrajině a jen třetina lidí chce zvýšit výdaje za obranu. A co tato údajně demokratická vláda dělá? Přesný opak. Zcela ignoruje vůli občanů.

Když jde o zbraně, tak najednou ministr financí umí nacházet peníze, když šlo o to, řádně valorizovat důchody, tak to nešlo, protože by to prý byly nadměrné hospodářské škody. Hnutí STAČILO! je jednoznačně mírový projekt, který navíc usiluje o kompletní změnu systému. Tím se mi hned od začátku velmi líbilo. Ono totiž už nejde jen vyměnit několik osob tam nahoře u moci. Problémem je samotný systém, který umožňuje, aby byl stát ovládán zájmy zbrojní lobby, různých nadnárodních korporací a bankovních společností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…