Daniel Landa předložil s profesorem Beranem a docentem Ševčíkem své desatero. Akcentuje zdravý rozum, volá například po otevření škol, kritizuje systém PES. Je to mlácení prázdné slámy, nebo to má šanci něco změnit? Co z onoho „desatera“ vás zaujalo?
Systém „PES“ už dávno pozbyl své relevantnosti. Landovo desatero přináší jakýsi lidský přístup k danému problému, čímž může mít u lidí kladný ohlas. Například preventivní opatření 4R se mi líbí. Tedy Ruce – Rozestup – Rouška – Rozum včetně maximálního užívání vitamínu D a zinku. Víte, vždycky se zdůrazňovalo jen rouška, roušky a roušky, ale rozestupy, o kterých já soudím, že jsou více důležité nežli nošení roušek vždy a všude, se mnoho nemluví. Přitom mohu z vlastní zkušenosti odpovědně prohlásit, že ty rozestupy velká část populace nedodržuje. Možná asi ani mnozí nevědí, co to jsou 2 metry. Bohužel. Co se týká škol, tak jako v jiných zemích, ty nikdy neměly být tak dlouho zcela uzavřené. Vzdělanost národa je základ každé úspěšné společnosti.
Právě Daniel Landa, ale i další už delší dobu mluví o tom, že testování diváků, návštěvníků divadel, koncertů mohlo zase „otevřít“ kulturu. Je to podle vás cesta? Byli by lidé ochotní podstupovat testy, aby se dostali na kulturu?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora