Langšádlová varuje: Radikální hnutí podporuje Rusko. Snaží se rozklížit evropské státy, aby neřešily uprchlickou krizi odpovídajícím způsobem. Může to být velmi nebezpečné

17.03.2016 21:55 | Zprávy

ROZHOVOR Kancléřce Angele Merkelové i vládní CDU poklesla v Německu popularita jen nepatrným způsobem, to tvrdí místopředsedkyně TOP 09 a také místopředsedkyně výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny ČR Helena Langšádlová. Úspěch stran jako jsou Alternativa pro Německo a ĽS-Naše Slovensko ale považuje za velmi nebezpečný, aby se náhodou v Evropě neopakovala tragická minulost.

Langšádlová varuje: Radikální hnutí podporuje Rusko. Snaží se rozklížit evropské státy, aby neřešily uprchlickou krizi odpovídajícím způsobem. Může to být velmi nebezpečné
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová

Jak byste zhodnotila právě uplynulé zemské volby ve třech německých regionech? CDU kancléřky Merkelové sice ztratila některé voliče ve dvou spolkových zemích, ale na vládě v nich se může stále podílet. Hnutí Alternativa pro Německo, které se staví proti migraci, naopak získalo poměrně dost hlasů. O čem to svědčí? Domníváte se, že Německo bude například nuceno poněkud změnit svůj „otevřený“ kurs politiky vůči běžencům?   

I když se o tom moc nemluví, tak Německo ve svých zákonech v posledních měsících dost zpřísnilo azylovou politiku. Současně probíhá návratová politika nelegálních migrantů do zemí, ze kterých přišli do Německa, například i do Rakouska. Německo opravdu mění svůj postoj ve vztahu k uprchlíkům. A i proto CDU ve volbách výrazně neztratila. Její preference poklesly tak o 2 až 3 procenta, ale stále má velkou, téměř třicetiprocentní podporu voličů.

A upraví také svoji politiku zatím nejúspěšnější strany v Německu, tedy CDU a SPD? O Merkelové tamní média tvrdí, že spíš velbloud projde uchem jehly, než že ona změní svůj názor na migraci – i když bavorský ministerský předseda Seehofer tvrdí, že už není možné zavírat před touto skutečností oči a říkat, že všichni Němci přijímání běženců podporují…

Ono je opravdu nutné říct, že do Německa emigrovala převážná většina syrských rodin i s dětmi, a také proto jim mnoho německých dobrovolníků pomáhá začlenit se do společnosti. A tak by to vlastně mělo být i jinde, že se budeme starat o ty nejzranitelnější, ale na druhou stranu musíme před nelegálními běženci a ekonomickými uprchlíky důsledně chránit schengenskou hranici.

I když Angelu Merkelovou v řadě evropských zemí zrovna moc nemusí, stále má ještě v Německu, i přes určitý pokles, celkem dost velkou popularitu, o které se může některým našim politikům jen zdát. A to i přes fakt, že téměř v každém německém městě mají s migranty alespoň nějaké problémy. Čím si to vysvětlujete? 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Merkelová , Německo , Slovensko , TOP 09 , Langšádlová , CDU

autor: Jan Štěpán

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko

Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina

11:42 Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina

Úřad vedený magorem ale, vcelku logicky, může generovat pouze magorské výstupy, řekl pro Parlamentní…