Libor Rouček jasně ke znásilněné Polce čtveřicí Afričanů: A kolik turistů bylo znásilněno v Polsku či ČR? Vyšetřit, potrestat a nedělat z toho mezistátní aféru!

01.09.2017 10:00 | Zprávy

EVROPAN LIBOR ROUČEK O tom, jak vypadala narozeninová párty spolkového ministra zemědělství, hovoří tentokrát bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček: „Politici jsou přímí, poctiví, lidé to vědí, takže jim důvěřují a vztah veřejnosti k nim je úplně jiný než u nás,“ říká o komunikaci s politiky v Bavorsku. V této souvislosti také zmínil, že se Christian Schmidt chystá do Prahy nejen kvůli prasečímu moru. V napjatých vztazích mezi Francií, Německem a Polskem hraje podle něj důležitou roli nacionalismus. Poláci podle Roučka vyhrocují spory s EU „naprosto zbytečně“.

Libor Rouček jasně ke znásilněné Polce čtveřicí Afričanů: A kolik turistů bylo znásilněno v Polsku či ČR? Vyšetřit, potrestat a nedělat z toho mezistátní aféru!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Rouček

V minulých dnech jste jel na oslavu narozenin ministra spolkové vlády Christiana Schmidta. Co jste mu popřál a o čem jste si povídali?

Samozřejmě jsem mu popřál hodně zdraví a pracovních úspěchů. Je spolkovým ministrem zemědělství a zároveň místopředsedou bavorské CSU. Já jsem sociální demokrat, ale to mu nevadí. Společně spolu vedeme Česko-německé diskusní fórum, já jsem předsedou z české a on z německé strany.

Oslava se skládala ze dvou částí, na první bylo asi dvě stě lidí, nejbližší přátelé, ministři, bývalí ministři; druhá část se konala ve vesnici, kde se narodil, a přišla asi tisícovka lidí. Znovu jsem si uvědomil, jaké jsou v Bavorsku vztahy mezi občany a politiky. Politici jsou přímí, poctiví, lidé to vědí, takže jim důvěřují a vztah k nim mají úplně jiný než u nás, kde lidé politikům nedůvěřují a politik je na společenském žebříčku na nejposlednějším místě. Tam není žádná animozita, nikomu nevadí, že nejste křesťanský demokrat nebo Němec, je to úplně jiný, mnohem přátelštější vztah, než jaký existuje mezi veřejností a politiky u nás.

Když jste zmínil zemědělství, můžeme připomenout kritiku prezidenta Miloše Zemana, která zazněla na agrosalonu Země živitelka, že se vyplácí dotace na nevýrobu, a ne na výrobu, což považuje ze „zvěrstvo“. Jak tohle třeba reflektují Němci?

Tuto politiku EU provádí už roky. Důvod je, že v 70. a 80. letech byly, jak se říkalo, hory másla, jezera mléka. EU, aby udržela ceny, dotovala výrobu a už to bylo neudržitelné. Po celé Evropě a i u nás se vylidňuje venkov a to není v ničím zájmu. V posledních letech jdou peníze i na údržbu krajiny. Jen u nás je vše trochu pokřiveno tím, že máme vůbec největší rozlohu farem, protože jsou u nás podnikatelé jako pan Babiš nebo Veleba apod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan se nemá co divit, má jednat! Lidé už si to říkají nahlas. Březina naložil Fialově vládě

20:21 Rakušan se nemá co divit, má jednat! Lidé už si to říkají nahlas. Březina naložil Fialově vládě

„V poslední době stačí, když si sednete někde do hospody. Lidé svoji nespokojenost vyjadřují všude a…