Ostrá fáze volební kampaně začínala vydáváním Babiše a Faltýnka Sněmovnou. Skončí podle vás Babiš do voleb ve vězení? Jak píárově i psychologicky zvládá svou situaci? Stále tvrdí, že jde o 10 let starou kauzu, účelově vytaženou.
Je třeba jasně říci, že toto vydání není nic neobvyklého a Sněmovna činí stejně jako již v minulosti a nechce si hrát na soud a rozhodovat o vině či nevině. Pan Babiš byl až doposud velmi, ale velmi zásadovým politikem vůči všem ostatním. Nyní se sám ocitnul v podezření z porušení zákona a spolu se svým kolegou Faltýnkem stojí před možností umožnit vyšetřování tak, jako vždy požadovali, a to padni komu padni. Spíše než názory inkriminovaných pánů je tato situace zajímavá z pohledu „zásadovosti“ členů poslaneckého klubu ANO 2011. Občan si může udělat představu o slovech a slibech pana Babiše a o realitě, když mu teče do bot, a o loajalitě jeho podřízených. Má být vstupem do politiky nebo blížícími se volbami umožněno vyhýbat se trestnímu stíhání? A jakou šanci má řadový občan vůči policii? Může se také dovolávat blížících se voleb?
Jak vnímáte poslední nahrávku odposlechu Babiše, kde oznamuje, že Finanční správa „zaklekla“ na konkrétní firmu, sousedící s jeho podnikem?
Mafiánské praktiky za poledních 27 let pseudo-tržního hospodářství nejsou ničím výjimečným. Svědčí to pouze o charakterových vlastnostech aktérů. Něco jiného je samozřejmě trestněprávní rovina a jasně se ukazuje, že ani vlastnictví miliard nedělá z člověka charakterního lidumila.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík