Merkelová ztratila rozum. Poroste nenávist. Přijde konflikt a politický rozvrat. A zednáři a vliv Bilderbergu na vedení EU... Profesor Tomský o temných zákoutích uprchlické krize

19.10.2015 4:49

ROZHOVOR Politolog a nakladatel Alexander Tomský říká, že tak jako kdysi zednářské lóže prosazovaly své kandidáty do republikánských proticírkevních vlád, pokouší se o to i neformální skupina Bilderberg, jejímiž členy byli prezident evropské komise Herman Van Rompuy nebo exkomisař EU, zmocněnec OSN pro migraci a předseda Goldman Sachs Peter Sutherland, jenž letos prohlásil, „že nic na světě, ani obchod, ani toky kapitálu, neovlivní tak pozitivně udržitelný rozvoj života jako masivní imigrace“. EU je podle něho svou podstatou antikřesťanským, osvícenským, budovatelským a antihistorickým projektem.

Merkelová ztratila rozum. Poroste nenávist. Přijde konflikt a politický rozvrat. A zednáři a vliv Bilderbergu na vedení EU... Profesor Tomský o temných zákoutích uprchlické krize
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský

Anketa

Dožije se Sobotkova vláda konce řádného volebního období?

25%
75%
hlasovalo: 4322 lidí

Co říkáte kvótám na imigranty z Evropské unie? Předsedou Evropské komise prosazující kvóty je křesťanský demokrat Jean-Claude Juncker…

Co bych říkal? To, co každý víme – největší krize od světové války. Krize Unie, která de facto neuznává vlastní hranice, protože se považuje za otevřenou společnost, sedmdesát let to jakž takž fungovalo, přestože většina uprchlíků v posledním desetiletí byla nelegální, nyní přestal rozdíl mezi legálním a nelegálním platit. Kvóty jsou dalším pokusem bruselské nomenklatury získat větší moc na úkor jednotlivých států a nepochybně způsobí politickou krizi, čísla budou stoupat. Nejdříve se mělo rozdělovat 40 000, nyní 160 000, zítra 250 000 a pozítří půl milionu. Německý odhad 800 000 padl, nyní je 1,5 milionu, a to mluvíme jen o letošním roce. Nemám ponětí, jak budou kvóty fungovat, když mají uprchlíci nohy. Chtějí tam, kde je nejvyšší sociální podpora a nejvyšší minimální mzda, a mohou se pokoušet o azyl i několikrát jinde. Počáteční podpora jistě klesne na nějaké celoevropské minimum a povede možná ke společné unijní dani.

Jaké to bude mít důsledky?

Imigrace bude zneužita na integraci. To ovšem zvýší politické napětí. Možná i s přispěním nové konzervativní vlády v Polsku poroste odpor střední Evropy proti většinovému diktátu. Už deset let sílí v Evropě antiimigrační strany, dnes tvoří třetinu takzvaného Evropského parlamentu a lze předpokládat, že jejich podpora stoupne – o kolik, to nevíme, protože je většina voličů právem považuje za extrémní. Potřebovali bychom jinou, solidnější reprezentaci na obranu národního státu, alespoň natolik reformní, jako je britský premiér Cameron, a ne otevřeně antiunijní. Dnešní europolitici se zatím rozpadu neobávají, budou proti radikální pravici i levici vytvářet velké koalice tak jako ve Švédsku. Napětí ale nutně poroste. 

Záleží na tom, jak bude Německo zvládat situaci. Zřejmě dost špatně, těch letošních 1,5 milionu je už moc a na jaře se zvedne další vlna. Bude Frontex uprchlíky vracet? Budou trčet v Řecku nebo v Itálii. Bude jich přibývat, nebo ubývat?

Co říkáte tomu, že Angela Merkelová nejprve řekla, že syrští uprchlíci mají dveře do Německa otevřené – podle Andreje Babiše je tak do EU fakticky pozvala – a pak Německo zavedlo kontroly na hranicích? Navíc je pozvala a nás vyzývá, ať je přijmeme MY…

Kariéra kancléřky pomalu, ale jistě končí, možná ani nedokončí svůj volební mandát. Babiš má pravdu. Svým způsobem je Merkelová chudák – všechny ideologické dokumenty Unie totiž „mluví“ o otevřené společnosti otevřených hranic a europolitici mají tuhle utopii v hlavě, ale ona ztratila rozum. Pozvala miliony mladých mužů z válečných zón do Německa. Žádná země nemůže být Willkommenskultur, každá společnost má svou neviditelnou hranici, za kterou se hroutí. Kontroly na přechodech migranty nezadrží, zelená hranice s Rakouskem je velmi dlouhá, byť málo schůdná. Na německé pozvání doplatíme všichni – především zchudneme a politické napětí mezi kazateli neomezeného milosrdenství a zdravým rozumem bude stoupat. Poroste ale hlavně menšinová nenávist. V Německu už letos shořelo několik set ubytoven pro uprchlíky, do konce června registrovala policie 150, nyní je to už více než dvojnásobek. A policie musí chránit i pořádek v táborech uprchlíků. Náklady nepředstavitelné…

Posléze kontroly zavedlo i Rakousko. Není to počátek konce Schengenu? A pokud se začnou uprchlíci kvůli tomu valit přes naše hranice, neměli bychom kontroly obnovit i my?

Není. V osobních autech nesedí Arabové. Problém je zelená hranice. Ta nebyla chráněná ani před schengenskou úmluvou. Je tu ale vnější hranice Unie, a pokud nával poroste, lidé si její ochranu proti europolitikům vynutí.

A nemůže nátlak Evropské komise, Německa a dalších západoevropských zemí na země Visegrádu a východoevropských zemí vést k rozpadu EU, když se názory jednotlivých zemí na imigranty tak silně rozcházejí?

Lidé stále očekávají rozpad Unie, ale tak daleko ještě nejsme. Mentalita většiny se mění pomalu. I v Británii je to fifty fifty, zůstat či vystoupit. Očekávám velký spor, konflikt a politický rozvrat. 

Co říkáte komentářům a komentátorům či zahraničním politikům, kteří odpůrce masové imigrace označují za xenofoby, nehumánní či vyhrožují sebráním dotací a různými sankcemi?

Takový je jejich zápas o prastarou víru v jednotné lidstvo bez hranic – nejvýznamnější globální časopis The Economist ji prosazuje už více než sto let. Její zastánci argumentují z pozice morální nadřazenosti – solidarity, humanismu, lidských práv, a podporováni často křesťanskými kazateli milosrdenství vidí v konzervativní kritice buď nostalgii po zaniklé společnosti, nebo jen přízemní účetnickou krátkozrakost a malování čerta na zeď. Napadají své kritiky za šíření nenávisti a nepřímou podporu šovinistických, antiimigračních extremistů, házejí je do jednoho pytle s xenofoby, rasisty či teroristy, vysvětlují islám, protože dobře vědí, že se velká většina lidí pochopitelně děsí přívalu z civilizace vůči nám antagonistické a považuje útoky na přistěhovalce za důsledek otevřených hranic. V německé snaze politického establishmentu omezit publikovatelnou debatu je dokonce nazývají aber-nácky, čili jakousi mentální úchylkou inteligence, která říká, ano pomáhejme, ale v rozumné míře, ne za cenu rozvratu, nemůžeme tady a teď přijmout miliony, náklady a rostoucí sociální napětí budou brzy neúnosné.

Zdravý rozum si s takovým fanatismem neporadí, a proto si jej vysvětluje spikleneckou teorií, že se za politikou neomezeného přistěhovalectví skrývá plutokracie velkoprůmyslu, zájem o levnou pracovní sílu. Kosmopolitní management nadnárodních firem (a organizací) skutečně neuznává hranice ani státní daně a sociální náklady na začlenění muslimských přistěhovalců hradit nebude. V situaci saturovaného trhu nepochybně nižší náklady na práci a spotřeba nových konzumentů zisky zvýší. Tak jako kdysi zednářské lóže prosazovaly své kandidáty do republikánských proticírkevních vlád, pokouší se o to i neformální skupina Bilderberg, jejímiž členy byli prezident evropské komise Herman Van Rompuy nebo exkomisař EU, zmocněnec OSN pro migraci a předseda Goldman Sachs Peter Sutherland, jenž letos prohlásil, „že nic na světě, ani obchod, ani toky kapitálu, neovlivní tak pozitivně udržitelný rozvoj života jako masivní imigrace“. Ti lidé tomu skutečně věří, kdežto já věřím na lidstvo jednotlivých kultur a národů jako Herder, je možné být kosmopolitou i patriotem zároveň.

Co říkáte novým opatřením Maďarska? Od této chvíle je například trestným činem ilegální překročení hranice i poškození bezpečnostní bariéry na pomezí se Srbskem. Pokud uprchlíci překročí hranice nelegálně, policisté je zadrží a úřady následně vyhostí. Navíc jim hrozí až tříleté vězení. Za převaděčství může být udělen až dvacetiletý nepodmíněný trest. Měli bychom se tím inspirovat, nebo to odmítáte?

Chápu ho, chrání svůj malý národ. Maďaři se vždy i ve slovanském moři cítili ohrožení. My nemáme vnější hranici a nikdo k nám zatím nechce. Jednou budou přinuceni, ale ti přijdou z druhé strany a legálně.

Viktor Orbán při svém odmítavém postoji k imigraci argumentuje obranou křesťanské civilizace. Má pravdu?

To je v Unii přímo blasfémie, ta je svou podstatou antikřesťanská, osvícenským budovatelským a antihistorickým projektem po údajném krachu křesťanské kultury, jako by Hitler a Napoleon byli křesťané. V kulturním, nikoli náboženském smyslu má Orbán pravdu. Prakticky všechno, čím se lišíme od jiné civilizace (oddělením rozumu a víry, církve a státu, občana a státu, koncepcí lidských práv, rovnostářstvím i tou pochybenou důstojností lidské osoby, monogamie a tak dále), je odvozeno z křesťanství, přestože je povýšeno na univerzální kult, který Dostojevskij nazval nadkřesťanstvím. V tomto smyslu je naše civilizace křesťanská, i kdyby byla bez církve.

Syrský chargé d’affaires v Praze Bašár Akbik řekl, že prostředky, které poskytují evropské státy na jednoho uprchlíka, pokryjí potřeby šesti až sedmi uprchlíků v jejich vlasti – Sýrii. Kdyby jim adresně státy pomohly, mohli by zůstat ve své kultuře, ve své vlasti a nemuseli by do Evropy. Co si o tom myslíte? Není lepší pomáhat jim u nich doma?

Naprosto souhlasím. Nikoho to nenapadlo. Nakonec k tomu zřejmě dojde.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda „slušnosti a důstojnosti“ předvedla, co je zač. Takový kýbl špíny Foldyna za roky v politice neviděl

5:20 Vláda „slušnosti a důstojnosti“ předvedla, co je zač. Takový kýbl špíny Foldyna za roky v politice neviděl

„Takový kýbl špíny jsem v české politice ještě neviděl, a to pamatuju už opravdu hodně,“ říká poslan…