Musíme to vzít vážně na vědomí! Profesor Moldan udeřil, jde o Gretu

27.09.2019 17:19 | Zprávy

ROZHOVOR Za velkého podporovatele studentských akcí na podporu záchrany klimatu se považuje ekolog, publicista a bývalý politik profesor Bedřich Moldan, který sehrál významnou roli při tvorbě české ekologické legislativy po listopadu roku 1989. Někdejší ministr životního prostředí je přesvědčen, že by lidé a především politici měli vzít vážně na vědomí to, s čím za nimi přichází švédská aktivistka Greta Thunbergová. Naopak zcela odmítá, že by Česká republika neměla v energetice jinou možnost než jádro. K pokrytí celosvětové potřeby prý postačí sluneční energie v kombinaci s větrnou, a tak bychom k tomu měli přistupovat i u nás.

Musíme to vzít vážně na vědomí! Profesor Moldan udeřil, jde o Gretu
Foto: top09.cz
Popisek: Bedřich Moldan

Rozhovor o klimatu nelze začít jinak než vystoupením švédské aktivistky Grety Thunbergové na klimatickém summitu OSN. Co vás kromě emocí, které z jejího projevu tryskaly, a ostré kritiky politiků na její řeči zaujalo a co tomu humbuku kolem ní říkáte?

Lidé si mají především všímat toho, co říká. Protože to, co říká, má smysl. Měli bychom to všichni a zejména politici vzít velmi vážně na vědomí. Podle mého sehrává Greta Thunbergová důležitou úlohu a velmi jejím vystoupením fandím.

Jste také přesvědčen, že politici pro záchranu klimatu toho moc nedělají?

Souhlasím s tím, že rozhodně nedělají dost. Něco dělají, samozřejmě, já jsem také bývalý politik, ale je to málo po všech možných stránkách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…