Nejhloupější je, když začnou levicoví sociální inženýři radit lidem s podnikáním, říká europoslanec ODS Tošenovský

01.03.2016 22:25 | Zprávy

ROZHOVOR Česká vláda se musí intenzivně zabývat ochranou svých hranic, pokud Brusel nyní opět selže, myslí si místopředseda ODS a europoslanec Evžen Tošenovský. Největší evropští hráči v EU mají strach přiznat před svými voliči své předchozí chyby při řešení migrační krize. Otevírat naši ekonomiku čínským obchodním aktivitám bychom měli hodně uvážlivým způsobem a další ekonomická krize jako v roce 2009 nemusí být zrovna daleko...

Nejhloupější je, když začnou levicoví sociální inženýři radit lidem s podnikáním, říká europoslanec ODS Tošenovský
Foto: David Daniel
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský v Ostravě

Poslední summit EU, kde se měla řešit zásadní opatření k zastavení nelegální uprchlické vlny z Blízkého a Středního východu a také z Afriky, nepřinesl ke zklamání veřejnosti i řady politiků nic konkrétního. Evropa se má dále jen opírat o sliby nespolehlivého spojence Turecka a věřit Řecku, jež má svých vnitřních problémů až nad hlavu, že zřídí další hotspoty a bude se řádně věnovat azylovému řízení. Nečeká nás tak za pár měsíců ještě větší příval běženců než vloni? A co říkáte na přístup špičkových evropských politiků k emigrační krizi?

Bohužel jsme se podle mého názoru neposunuli nijak zvlášť daleko. Podle mnoha informací je pravděpodobné, že příliv uprchlíků se na jaře zase zvýší. Rozpačité závěry posledního summitu nepřinesly žádné zásadní rozhodnutí, jak situaci razantně změnit. V podstatě vrcholové setkání zopakovalo jen to, co je slyšet v posledních měsících.

Věříte vůbec tomu, že opatření v Turecku a Řecku budou do měsíce či dvou skutečně fungovat a zastaví to novodobé „stěhování národů“?

Turecko se potýká dlouhodobě s obrovským množstvím uprchlíků a je to na hraně jejich možností. My si to ani nedovedeme představit, jak na svém území řeší tábory se stotisícovými počty lidí. Proto si myslím, že je naivní předpokládat, že se něco dramaticky změní během dvou měsíců, pokud bude Evropská unie postupovat stále stejným způsobem. To se týká i Řecka. Změnu by mohla přinést zvýšená aktivita NATO při změně postavení z pozorovatelské a monitorovací pozice na silnější aktivity.

Návrhy Visegrádské čtyřky na záložní plán B, kdy by se posílily hraniční přechody v Makedonii a Bulharsku, pokud Řekové a Turci zklamou, byly zcela jednoznačně odmítnuty. Došlo tedy ke stejné situaci jako vloni, kdy vlády středoevropských států chtěly utečenecký exodus razantně řešit a byly za to označovány jako xenofobní. Tedy názory „nových“ členů EU jsou opět podle mínění některých politiků arogantně přehlíženy, i když na jejich slova už v mnoha případech došlo. Jak tento stav hodnotíte? Proč Německo, Francie a jiné zakladatelské státy EU na nás stále pohlížejí s tak velkým despektem?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Naše země nevzkvétá

Myslíte, že viníkem toho, proč lidé odchází za lepším na západ je EU? Podle mě jsou na vině tyto vlády a hlavně ti, co tu vládli před rokem 89. A z čeho vychází teze, že bysme byli bez EU bohatší, a poslední, na co se chci na základě toho vašeho článku zeptat je ta kritika dovozu zboží. Nemáte opět...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jízda s Babišem. „Až nebudu v politice, jedu do Bhútánu. Tam mají ministra štěstí!“ Dozvěděli jsme se také

20:20 Jízda s Babišem. „Až nebudu v politice, jedu do Bhútánu. Tam mají ministra štěstí!“ Dozvěděli jsme se také

„Myslíte milion chvilek nenávisti. Forum neřeším, ten člověk je posedlý Babišem. Už jsem si na ty ne…