Petr Gazdík pro PL: V základu vládu podporujeme. Díky, Češi, vydržte! Ochranné pomůcky bychom si měli vyrábět v Česku

27.03.2020 20:34 | Zprávy

ROZHOVOR „STAN by rád viděl v čele krizového štábu ministra s politickou odpovědností obklopeného odborníky,“ říká jejich místopředseda Petr Gazdík. Sám stojí za opatřeními vlády, nicméně mu chybí kromě akutních zásahů i hlas radících ekonomů, jak přicházející krizi zvládnout. Naopak chválí Ministerstvo vnitra a zároveň připomíná: Pomoc z Číny není humanitární pomoc. Česká republika ochranné prostředky i testy platí.

Petr Gazdík pro PL: V základu vládu podporujeme. Díky, Češi, vydržte! Ochranné pomůcky bychom si měli vyrábět v Česku
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radní Zlínského kraje, poslanec Petr Gazdík a člen Rady Zlínského kraje Josef Zicha

Jak podle vás česká vláda zvládá současnou situaci kolem nákazy novým koronavirem?

Především to zvládají lidé v první linii: lékaři a zdravotníci vůbec, policisté, hasiči, vůbec všichni, kteří se starají, aby život v naší zemi neustrnul. Hlavní kroky vlády podporujeme, pokud kritizujeme, pak proto, abychom se poučili do budoucna. Pokud bych teď vládě něco vyčítal, pak nedostatek ochranných pomůcek pro zdravotníky a chaos v jejich distribuci, to, že ustavila Ústřední krizový štáb později, než měla – a myslím, že jej má vést ministr s politickou odpovědností, a konečně, že neslyšíme kromě akutních opatření žádný hlas vládních ekonomů, jak pomoci nastartovat ekonomiku, až to nejhorší pomine.

Premiér Andrej Babiš poděkoval opozičním politikům, kteří si nechávají politické výměny a osočování na později. Domníváte se, že někteří politici zneužívají současnou situaci ke kritice vlády? Pokračují v boji s premiérem i v koronavirové krizi?

Nevidím žádný lítý boj s premiérem. Jen dílčí, vesměs věcnou kritiku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…