Petr Gazdík pro PL: V základu vládu podporujeme. Díky, Češi, vydržte! Ochranné pomůcky bychom si měli vyrábět v Česku

27.03.2020 20:34 | Zprávy

ROZHOVOR „STAN by rád viděl v čele krizového štábu ministra s politickou odpovědností obklopeného odborníky,“ říká jejich místopředseda Petr Gazdík. Sám stojí za opatřeními vlády, nicméně mu chybí kromě akutních zásahů i hlas radících ekonomů, jak přicházející krizi zvládnout. Naopak chválí Ministerstvo vnitra a zároveň připomíná: Pomoc z Číny není humanitární pomoc. Česká republika ochranné prostředky i testy platí.

Petr Gazdík pro PL: V základu vládu podporujeme. Díky, Češi, vydržte! Ochranné pomůcky bychom si měli vyrábět v Česku
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radní Zlínského kraje, poslanec Petr Gazdík a člen Rady Zlínského kraje Josef Zicha

Jak podle vás česká vláda zvládá současnou situaci kolem nákazy novým koronavirem?

Především to zvládají lidé v první linii: lékaři a zdravotníci vůbec, policisté, hasiči, vůbec všichni, kteří se starají, aby život v naší zemi neustrnul. Hlavní kroky vlády podporujeme, pokud kritizujeme, pak proto, abychom se poučili do budoucna. Pokud bych teď vládě něco vyčítal, pak nedostatek ochranných pomůcek pro zdravotníky a chaos v jejich distribuci, to, že ustavila Ústřední krizový štáb později, než měla – a myslím, že jej má vést ministr s politickou odpovědností, a konečně, že neslyšíme kromě akutních opatření žádný hlas vládních ekonomů, jak pomoci nastartovat ekonomiku, až to nejhorší pomine.

Premiér Andrej Babiš poděkoval opozičním politikům, kteří si nechávají politické výměny a osočování na později. Domníváte se, že někteří politici zneužívají současnou situaci ke kritice vlády? Pokračují v boji s premiérem i v koronavirové krizi?

Nevidím žádný lítý boj s premiérem. Jen dílčí, vesměs věcnou kritiku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

Na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) podle komentátora Františka Kubáska stále působí lidé, kte…