Poslanec Blaha (ODS): Příběhy našich moderních dějin nejsou vyprávěny jednoznačně

06.03.2018 13:07 | Zprávy

Pokud se Babiš rozhodl k odvolání Ondráčka, sleduje tím nějaký sobě prospěšný cíl, je přesvědčen Stanislav Blaha (ODS). A dodává: ,,Nepochybuji o tom, že poslanci ANO budou hlasovat podle jeho pokynu.“ V rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz, jsme si povídali nejen o aktuálním dění ve Sněmovně. Prozradil nám také, proč je skeptický k přímé demokracii, ale i k uzákonění lidové iniciativy. První volební období vykonává i mandát starosty Uherského Hradiště. Bude se pokoušet mandát obhájit?

Poslanec Blaha (ODS): Příběhy našich moderních dějin nejsou vyprávěny jednoznačně
Foto: archiv starosty
Popisek: poslanec a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha (ODS)

V řadě měst se včera večer konaly protesty proti zvolení Zdeňka Ondráčka šéfem komise pro kontrolu GIPS. ODS chce dnes navrhnout jeho odvolání. Věříte, že Babiš dodrží své slovo a přesvědčí poslance hnutí, aby volbu Ondráčka znovu nepodpořili? Přeci jen byl zvolen již podruhé, byť první volba byla prohlášena za neplatnou. O čem to podle vás vypovídá?

Není jednoduché rozumět krokům Andreje Babiše. Naučil jsem se jim ale rozumět tak, že všechny, které dělá, mu mají přinést nějaký zisk. Babiš se nezdržuje s nějakou ideologií. Je to absolutní pragmatik. Pokud se z nějakého důvodu rozhodl k odvolání Ondráčka z funkce, sleduje tím nějaký sobě prospěšný cíl. Nepochybuji o tom, že poslanci ANO budou hlasovat podle jeho pokynu. Nechci však spekulovat o důvodech, které k tomu Andrej Babiš má.

S výjimkou roku 1918 osmičkové roky, které si letos připomínáme, dopadly dost tragicky. Jak ale ukazují například různé reportáže, které se osudovým rokům věnují, mladí lidé často nemají o naší nedávné historii příliš znalostí a někteří dokonce hodnotí dobu před rokem 1989 pozitivně. Čím to podle vás je? A co s tím?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…