Poslanec Ondráček (KSČM): Není vyloučeno, že představíme vlastního prezidentského kandidáta

01.09.2017 8:12 | Zprávy

Máme trestně stíhaného hejtmana, můžeme mít i premiéra. Vše musí být jednou poprvé, glosuje poslanec a zároveň lídr KSČM v Královéhradeckém kraji Zdeněk Ondráček (KSČM). Strana jde do voleb s heslem „Mír ve světě, spravedlnost a bezpečí doma“. Jak toho bude chtít docílit? Proč je přesvědčen, že je třeba pomoci každému, kdo pomoc potřebuje, požádá o ni a přijme ji? A kde vzít na slibovanou pomoc prostředky?

Poslanec Ondráček (KSČM): Není vyloučeno, že představíme vlastního prezidentského kandidáta
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček

Komunisté jdou do podzimních sněmovních voleb s heslem „Mír ve světě, spravedlnost a bezpečí doma“. Můžete být konkrétnější? Jak budete chtít zajistit mír ve světě a bezpečí doma?

Odmítáme pro někoho možná dojemné, ale neupřímné řeči o světovém míru, kterého je možné dosáhnout jedině zbraněmi a novou válkou, a je jedno, zda ta válka má být na Blízkém východě, v jihovýchodní Asii nebo v Evropě. Jediné, za co se musí „bojovat“, a to vždy a všude, napříč kontinenty i národy, je mír. Válka totiž přijde sama. Jak tedy chceme zabezpečit mír ve světě? Tím, že budeme bojovat za mír, proti válkám. A bezpečí doma? To přece máme. Jsme šestou nejbezpečnější zemí na světě. A to, co máme, je třeba si hájit. Můžeme o to totiž velmi rychle přijít. Na jihu, západě, severu od nás si také mysleli, že mají v podstatě vše. A dnes? Nemusím snad jmenovat státy ani města, kde už bezpečno není. Toto mi nechceme připustit a uděláme vše, aby to nenastalo.

Co konkrétně si představit pod snahou o větší spravedlnost? Z čeho podle vás nerovnost pramení? A kde všude se s ní podle vás setkáváme?

Spravedlnost je širší pojem a každý ji vnímá subjektivně a v jiné rovině. Pro jednoho to může být uplatnění na trhu práce, pro jiného uspokojení jeho práv nebo potřeb. V každém případě budeme usilovat o to, aby každý, kdo se cítí být na svých právech jakkoli poškozen, měl možnost dovolání se spravedlivého posouzení jeho věci. S nerovností mezi skupinami obyvatelstva i jednotlivci se setkáváme v mnoha oblastech všedního života, existuje tedy a nedá se zcela vymýtit. Nesmí však být vnímána jako diskriminační a ponižující.   

Jak byste definoval, co je sociální spravedlnost? Znamená to, že všichni mají mít stejně? Nebo že všichni mají mít stejné možnosti? A není určitá forma sociální nespravedlnosti ve světě přirozená – správná a myšlenka rovnosti všech lidí pouze utopií? Nediskriminuje sociální spravedlnost výjimečné a nadané lidi?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašín: Neházejte Rusy do jednoho pytle. Hanobení vojenských hrobů je ostuda. Denacifikace ale lepší než dekomunizace

4:44 Mašín: Neházejte Rusy do jednoho pytle. Hanobení vojenských hrobů je ostuda. Denacifikace ale lepší než dekomunizace

„Nelze házet všechny Rusy do jednoho pytle. O okupaci ČSSR Sověty lze pouze mluvit od 20. srpna 1968…