Rajchl: Majerová nabírala podivné členy a cenzurovala. Trikolora je poškozená

31.01.2022 10:52 | Rozhovor

Advokát a proticovidový aktivista Jindřich Rajchl v sobotu nejenže stáhl svoji kandidaturu na předsedu Trikolory, ale z této strany, kterou před dvěma lety zakládal Václav Klaus ml., rovnou vystoupil. Politiku však na hřebík nepověsil. Naopak se rozhodl, že založí novou politickou stranu. „Lidé žijí v nejistotě z budoucnosti, jsou zoufalí, někteří už rezignovali, ale je tady velká skupina těch, kteří si to nechtějí nechat líbit stejně jako já a moji kolegové. Proto jsme se rozhodli, že tu velkou skupinu povedeme,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz právník Jindřich Rajchl.

Rajchl: Majerová nabírala podivné členy a cenzurovala. Trikolora je poškozená
Foto: archiv J. Rajchl
Popisek: Advokát Jindřich Rajchl.

Přestože jste po Vánocích oznámil, že se budete ucházet o funkci předsedy Trikolory, svoji nominaci jste nakonec stáhl. Co vás k tomu vedlo? 
 
Tohle rozhodnutí ve mně zrálo delší dobu. Nicméně poté, co se uvnitř našeho hnutí událo v posledních týdnech, jsem definitivně dospěl k závěru, že se Trikolora ocitla ve stavu, jenž jí neumožňoval stát se relevantní silou v českém politickém spektru. Brand Trikolory už je natolik poškozený, že mu prostě český volič již nemůže a nebude věřit. Přesto jsem přesvědčen, že zde existuje poptávka po skutečně seriózním politickém subjektu, jenž dokáže efektivně řešit problémy našich občanů, které se na ně valí. Po subjektu, jenž nebude řešit občanky v telefonu, nýbrž vysokou cenu elektřiny a ostatních energií, vysokou inflaci a stále častější omezování práv a svobod v naší zemi. Jenž nebude přilévat oheň do válek poblíž našich hranic, nýbrž naopak aktivně přispívat k deeskalaci napětí. Stručně řečeno po subjektu, jenž bude reprezentovat politiku zdravého rozumu a řešení problémů, které naše lidi skutečně enormně pálí. 
 
 
To, že odstupujete od kandidatury na předsedu, jste oznámil až během svého nominačního projevu na sobotním sněmu Trikolory v pražském hotelu Olšanka. Proč jste to delegátům neoznámil dříve?
 
Co se týče formy sdělení, tak jsem zvažoval několik variant. Nakonec jsem se rozhodl pro oznámení své rezignace až na sněmu proto, abych mohl své rozhodnutí všem členům vysvětlit osobně a také jim poděkovat za podporu, kterou mi deklarovali, a práci, kterou pro moji kampaň odvedli. Za to vše si zasloužili slyšet ode mne poctivé a přímé vysvětlení z očí do očí. Nikoliv jen nějaký emočně nezabarvený dopis.
 
V poslední době jste se velmi kriticky vyjadřoval k dění v Trikoloře. Co vám vadilo nejvíce?
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Karel Výborný

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš a Konečná. Hůř, než si Fiala myslí. Vidlák vynesl ze zákulisí blízkou budoucnost

13:11 Babiš a Konečná. Hůř, než si Fiala myslí. Vidlák vynesl ze zákulisí blízkou budoucnost

VIDLÁKŮV TÝDEN Správnou reakcí Fialy na eurovolby by byly předčasné volby, aby zachránil, co se dá, …