Rakušanova zrada: Migrační pakt ve vládě nebudeme respektovat, říká Okamura

01.06.2024 16:12 | Rozhovor

Vít Rakušan neustále vykládá, jak se nás migrační pakt nedotkne. Tomio Okamura podotýká, že francouzský premiér se doma i v médiích chlubí, jak se mu podařilo východoevropany přinutit k podpisu a jak už si budou muset migranty přebírat. Hnutí SPD, pokud bude ve vládě, podle něj nebude tento pakt respektovat.

Rakušanova zrada: Migrační pakt ve vládě nebudeme respektovat, říká Okamura
Foto: Screen: YT
Popisek: Tomio Okamura na akci s názvem Čas na změnu na Václavském náměstí.

Na sociálních sítích poměrně dost rezonoval rozhovor lídra Přísahy a Motoristů do eurovoleb Filipa Turka s Janou Bobošíkovou. Co jste na jeho výkon říkal?

Ano, jsem velmi rád, že Filip Turek tam dobře sám popsal, v čem se liší od SPD. Pan Turek řekl, že podporuje členství České republiky v Evropské unii a je i pro adopci dětí homosexuály. Hnutí SPD je, na rozdíl od Přísahy a Motoristů, pro referendum o členství v EU a nepodporujeme adopci dětí homosexuály.

Podobné je to i případě PRO pana Rajchla i hnutí ANO Andreje Babiše, které také podporují členství ČR v EU, zatímco my prosazujeme referendum o členství v EU. Hnutí ANO navíc jasně řeklo, že podporuje posílání zbraní a peněz Ukrajině a Ukrajincům. A ANO podporuje i možnost působení amerických vojáků na našem území a jejich využívání našich vojenských základen. My v SPD naprosto jasně odmítáme cizí základny na našem území i Green Deal EU jako naprosto škodlivý, zatímco hnutí ANO ho chce jenom pozměnit.

Průzkumy dávají slušné naděje také kandidátce STAČILO! Jak se díváte na toto uskupení?

Jde podle mě o určitý nekonzistentní slepenec. Paní europoslankyně Konečná letos na jaře nehlasovala v europarlamentu proti zasílání peněz a zbraní Ukrajině a Ukrajincům. To mě šokovalo. Netuším, z jakého důvodu nehlasovala proti. Hned za ní je na kandidátce STAČILO! bývalý stínový ministr zdravotnictví Pirátů Ondřej Dostál. Všichni víme, že Piráti podporují konec suverenity našeho státu, přijetí eura, podporují bezvýhradně Evropskou unii. Takže, ať si obrázek udělá každý sám. Co tedy koalice STAČILO! vlastně prosazuje?

Které téma vnímáte v letoších eurovolbách jako nejdůležitější?

Jednak budou referendem o Fialově vládě. Proto je potřeba, aby hlasy voličů nepropadly tím, že by je lidé dali neparlamentním stranám. Navíc, tyto strany, o kterých jsme mluvili, nemají spojence v europarlamentu, takže reálně nemůžou prosadit změnu, jelikož jeden europoslanec, z více než sedmi set, nemá žádnou šanci.

Hnutí SPD silně spojence má, jsme členy jediné vlastenecké frakce v čele s Marine Le Penovou, Matteem Salvinim a Geertem Wildersem – a vypadá to, že budeme druhou až třetí nejsilnější frakcí v europarlamentu. Takže máme jako jediná česká strana v našem politickém spektru reálnou šanci prosadit změny. Proto je klíčové netříštit hlasy, jelikož podle dosavadních evropských průzkumů by naše frakce Identita a demokracie (ID) mohla po volbách dosáhnout blokační menšiny, což je v Evropském parlamentu zásadní. Dodám, že v naší frakci může být za každou zemi jen jedna strana a tou je již SPD. Takže jak pan Turek, tak i paní Konečná či pan Rajchl budou v případě zvolení zcela osamoceni, nic nikdy neprosadí a hlas pro ně je tedy bohužel jen tříštěním sil a oslabením úsilí o změny v Evropě.

A dále jsou eurovolby referendem o Green Dealu, diktátu Bruselu, euru, migraci, válce a o zákazu aut se spalovacími motory. S tím vším SPD nesouhlasí. Naopak probruselská Fialova vládní pětikoalice Green Deal, euro, diktát Bruselu, migraci, válku a zákaz aut svými postoji podporuje. Fialova vláda je jen prodlouženo rukou Bruselu a Washingtonu a nehájí zájmy České republiky.

Europarlament se vyklízí, ale Parlament ČR v Praze pracuje naplno. Vládní důchodová reforma prošla ve čtvrtek po třídenním jednání v Poslanecké sněmovně prvním čtením a míří do výborů. Co do této fáze projednávání chystáte?

Budeme dál bojovat, v dalších fázích projednávání. A pakliže bude SPD v příští vládě, což chceme, tak věk odchodu do důchodu vrátíme zpět na 65 let. Hnutí SPD zásadně odmítá zvyšování věku odchodu do důchodu a snižování důchodů, což obojí prosazuje vládní pětikoalice.

Ještě příští týden před eurovolbami by mohla proběhnout sněmovní schůze k migračnímu paktu. Co by na této schůzi mělo zaznít?

Ano, určitě by to bylo potřeba. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se chlubil jakousi – ve skutečnosti neexistující – českou výjimkou. Ale teď se naopak dozvídáme, že Francie a patrně i Brusel a západní státy Evropy předpokládají, že břímě přijímání imigrantů dle kvót v tom migračním paktu poneseme my. Předseda vlády Francie Gabriel Attal totiž tento týden v televizní debatě chválil migrační pakt EU a přesvědčoval Francouze, že výsledná břemena dopadnou především na země východní Evropy.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokud pan Turek chce svěřit děti dvěma otcům nebo dvěma matkám, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseLadislaw , 01.06.2024 17:33:17
byl by samozřejmě nevolitelný. Pokud to tak je. Jinak jsem ho chtěl volit. Předělávat přírodu však nelze. To ne. Děti mají právo na tátu a mámu.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Šimíček z ODS: Protičeské ANO. Kdo nevidí vinu Ruska, je jak udavač gestapa. A toto nebylo ani za Janouška

17:53 Šimíček z ODS: Protičeské ANO. Kdo nevidí vinu Ruska, je jak udavač gestapa. A toto nebylo ani za Janouška

V eurovolbách bylo možné porazit Babiše, ale neumíme oslovit voliče online prostoru jako Filip Turek…