Šmucler: Datum konce covidu. Čeká se na Brusel. Kšefty, pálení peněz

10.01.2022 16:57 | Rozhovor

Prezident České stomalotologické komory a podnikatel Roman Šmucler přiznal své překvapení, když Němci a pak také EU loni přesně „naplánovali“ konec epidemie. Vidí za tím učebnicový příklad. Ukazuje také na obrovský byznys farmaceutických firem a jejich smlouvy. V souvislosti s mutací omikron Šmucler nechápe smysl plošného testování. Ve špičce se předpokládají až statisíce nově nakažených lidí denně. Bude to drahé a přesný počet případů se při takovém množství stejně nezjistí, tvrdí stomatolog.

Šmucler: Datum konce covidu. Čeká se na Brusel. Kšefty, pálení peněz
Foto: Karel Šebesta
Popisek: doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.

Ministr Válek dostal „kouř“ za návrh, aby lidé v klíčových odvětvích pracovali, ač mají covid. Dojde dle Vás tak daleko, že to bude nutné? A jinak, když omikron dostane každý, je možné nechat na lidech, ať se sami rozhodnou, zda půjdou do práce či ne?

Nejde dopustit, že necháme někoho umřít na infarkt s tím, že má lékař doma pozitivní dítě a nařídili mu karanténu. Pandemické testovací hry jsou při omikronu, který se šíří minimálně jako chřipka, spíše rychleji, neudržitelné. Nemůžeme si dovolit mít klíčové profese v karanténách a ani pozitivně testované, relativně zdravé, doma. Asi těžko budou pracovat těžce nemocní, ale v podtextu opatření je skryto, že mnoha pozitivním bude asi relativně dobře, není důvod, aby kvůli tomu nejezdily vlaky a třeba umírali lidé. Logika věci je, že stomatolog asi může pracovat místo karantény, ale nemocný stomatolog by měl být doma.

Ředitel FN Motol sdělil, že farmaceutické firmy se k nám chovají jako ke kolonii. Měl na mysli dodávky monoklonálních protilátek. Jak vidíte smluvní vztahy, které vůči naší vládě mají dodavatelé vakcín??

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Jaroslav Polanský

Mgr. Jiří Růžička byl položen dotaz

komunisté

Když tu nechcete zpátky komunisty, nemyslíte, že byste se tak především měli zamyslet na tím, proč tu hrozí jejich návrat do sněmovny? Máte na to odpověď? Vyzývat k tomu, aby je lidé nevolili je podle mě k ničemu, přitom to v poslední době dělají snad všichni, kdo jsou nějak spřízněni z touto vládou...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V berlínské ř*ti až po pytlík. Vyoral a symbolické finále Fialovy vlády

19:45 V berlínské ř*ti až po pytlík. Vyoral a symbolické finále Fialovy vlády

PÁTEČNÍ ÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Mafiánství, kamarádšofty a rozkrádání veřejných financí Fialovou vlá…