Této garnituře už nevěřím ani nos mezi očima, jsou prostě k smíchu. Zuzana Majerová také o zoufalství, dovezeném ze Slovenska

22.05.2022 16:00 | Rozhovor

Podle předsedkyně Trikolory Zuzana Majerové není divu, že si lidé na sociálních sítích dělají z kabinetu Petra Fialy legraci. „Ne podle slov, ale podle skutků poznáte je,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém se ohlíží za nejdůležitějšími událostmi posledních dnů. „Nejsem jediná, koho automaticky napadá myšlenka, že jediný důvod, proč je potřeba nouzový stav natahovat, je, že nouzový stav umožňuje bez dozoru utrácet veřejné finance a dávat zakázky bez výběrových řízení. Což samozřejmě kamarádi velmi ocení,“ myslí si Majerová, která se vyjádřila také k rostoucím cenám, očkování proti covidu nebo dotaci EU České republice na zvládání uprchlické krize. „Obecně je to tak, že Evropská unie nám přispívá na problémy, které svými postoji ona sama vyvolává a eskaluje,“ dodala Majerová.

Této garnituře už nevěřím ani nos mezi očima, jsou prostě k smíchu. Zuzana Majerová také o zoufalství, dovezeném ze Slovenska

Poslanci dali vládě zelenou na prodloužení nouzového stavu až do konce června. Podle vlády Petra Fialy kabinet potřebuje nouzový stav nejen kvůli zvládání uprchlické krize, ale také kvůli naplnění zásobníků s plynem. Co si o tom myslíte?

Vláda, která ke svému vládnutí potřebuje nouzový stav ještě čtvrt roku poté, co krizová situace nastala, respektive v době, kdy krize už nijak neeskaluje, je vláda neschopná. Nejsem jediná, koho automaticky napadá myšlenka, že jediný důvod, proč je potřeba nouzový stav natahovat, je, že nouzový stav umožňuje bez dozoru utrácet veřejné finance a dávat zakázky bez výběrových řízení. Což samozřejmě kamarádi velmi ocení.

Ministr vnitra Vít Rakušan poslance ujišťoval o tom, že je to naposledy, kdy kabinet bude žádat poslance o prodloužení nouzového stavu. Věříte tomu? A co bude podle vás za měsíc jinak, že už vláda nebude potřebovat řešit uprchlickou krizi pomocí nouzového stavu.

Téhle garnituře už nevěřím ani nos mezi očima. Je to celé směšné. Politici, kteří teď, kdy už sedí ve vládních křeslech, mávnutím čarovného proutku říkají něco úplně jiného, než když byli v opozici, jsou prostě k smíchu. Však si z nich také lidé na sociálních sítích dělají legraci, jak ještě loni proti nouzovému stavu hrdinně bojovali, ba dokonce do svých předvolebních slibů zahrnuli, že oni nikdy žádný nouzový stav vyhlašovat nebudou. Jo jo, ne podle slov, ale podle skutků poznáte je.

Jednání poslanců však opět provázely dlouhé proslovy. Podle předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarová Adamová je třeba najít cestu, jak čelit opozičním obstrukcím. Vznikne proto pracovní skupina, kterou povede místopředseda Sněmovny Jan Bartošek. Pomůže to podle vás něčemu? Co si o opozičních obstrukcích myslíte?

Budu se jen opakovat. Co si vládní koalice teď, když na to ve Sněmovně má většinu, upeče, bude dříve či později sama konzumovat, protože v politice nemá nikdy nikdo nic navěky. Přijdou volby, vše se třeba zase otočí, dnešní koalice bude opozicí a dnešní opozice vládou. Ostatně, vzpomeňme, jak strany současné Fialovy vládní koalice vesele a donekonečna obstruovaly, když ještě byly v opozici.

Česká republika dostane z fondů Evropské unie téměř 680 milionů korun na pomoc s ukrajinskými uprchlíky z Ukrajiny. Je to podle vás dostatečně velká finanční pomoc?

Abych mohla odpovědět, jak je ta pomoc velká, musela bych znát cifru, se kterou ji mám srovnávat. Ale je to jen pouhý zlomek našich výdajů. Obecně je to tak, že Evropská unie nám přispívá na problémy, které svými postoji ona sama vyvolává a eskaluje.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pět firem vydělá. Pět milionů lidí bude poškozeno. Pavel Janeček k českému Green Dealu

4:44 Pět firem vydělá. Pět milionů lidí bude poškozeno. Pavel Janeček k českému Green Dealu

Fialova vláda měla na středečním zasedání schválit balík opatření označený jako tzv. český Green Dea…