Vladimír Hučín: Hození lahve na Babiše? Dokážu si představit, že by dav pronikl do Sněmovny a zabránil jednání. I za cenu násilí

18.07.2018 9:10 | Zprávy

ROZHOVOR Třetí odboj vlastně neskončil. Protesty proti vládě by mohly být razantnější i za cenu určitých forem násilí. Babiš je opravdu odporná zločinecká kreatura, která by neměla šéfovat vládě s důvěrou. To říká bývalý důstojník BIS a politický vězeň Vladimír Hučín. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil i k Babišovým urážkám na konto Miroslava Kalouska.

Vladimír Hučín: Hození lahve na Babiše? Dokážu si představit, že by dav pronikl do Sněmovny a zabránil jednání. I za cenu násilí
Foto: Archiv VH
Popisek: Vladimír Hučín

Máme první českou vládu s podporou komunistů od pádu železné opony v roce 1989. Co vy na to?

Pro mě třetí odboj vlastně neskončil. Když může nomenklaturní kádr komunistické strany, člověk, který byl aktivně zapojen ve službách zločinecté StB a politik stíhaný za velmi závažné finanční trestné činy dělat v Česku premiéra, tak se mi z toho chce zvracet. Pro politické vězně je to něco nepředstavitelného. To, že komunisté využijí svého vlivu, se dalo očekávat. Situace, v níž se Česko nachází, jim k tomu skvěle nahrála.

Začněme u Miloše Zemana. To je člověk naprosto nestravitelný. Byl jsem deset let důstojníkem BIS, takže ze mě mluví zkušenost. Vím, kdo je Miloš Zeman. Pamatuji si, jaké dával pokyny jako premiér. Jestli se to někdy bude šetřit, dostane se před soud. Jak ten zneužíval státní aparát ve svůj prospěch, to nemělo obdoby. Osobně už dnes nemusím dodržovat nějakou mlčenlivost a důkazní břemeno kdykoliv unesu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…