Vznikne u Tachova džungle jako v Calais? Merkelové jde o přežití, čekat můžeme cokoliv, varuje Marian Kechlibar

29.06.2018 4:44 | Zprávy

ROZHOVOR Nedělní bruselská schůzka více než poloviny členských zemí Evropské unie nijak neposunula řešení migrační problematiky, a tak v Německu už jde o politické přežití kancléřky Angely Merkelové a o to, aby se jí vláda nerozpadla pod rukama. Matematik a publicista Marian Kechlibar, který se na serveru Kechlibar.net dlouhodobě věnuje migraci i dění v Německu, nepochybuje o tom, že by v případě zvýšené ostrahy hranic nastal dominový efekt. Proto doufá, že naše vláda s tímto rizikem také počítá. Nerad by, aby u Děčína nebo Tachova vzniklo něco jako „džungle“ v Calais, divoký tábor migrantů, kterým se nedaří dostat do cílové země.

Vznikne u Tachova džungle jako v Calais? Merkelové jde o přežití, čekat můžeme cokoliv, varuje Marian Kechlibar
Foto: Archiv MK
Popisek: Matematik a publicista Marian Kechlibar

Posunula nedělní bruselská schůzka více než poloviny členských zemí EU k migrační problematice spor mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou a ministrem vnitra Horstem Seehoferem, jinak tedy šéfy CDU a CSU, v němž jde o to, jestli vracet rovnou na německých hranicích zpět běžence, kteří už byli registrováni v jiné zemi Evropské unie?

Neposunula a spor mezi CDU a CSU je stejně vyhrocený jako před ní.

Původním záměrem kancléřky bylo předpřipravit si nějaké řešení „sobě na míru“ na základě dohody Německa a Francie, posvěcené předsedou Evropské komise Junckerem, a následně s ním v neděli v Bruselu operovat. To ale zásadně odmítla Itálie, jejíž představitelé řekli, že na režim, kdy si Německo a Francie něco dohodnou a pak to vnucují ostatním, nepřistoupí. Jelikož zájmy zúčastněných států byly ve značném rozporu, výstupem schůzky nakonec nebylo nic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za vším hledej peníze.“ Ševčík načrtl, proč se Pavel vnutil na summit

16:16 „Za vším hledej peníze.“ Ševčík načrtl, proč se Pavel vnutil na summit

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se poslanec Miroslav Ševčík vyjadřuje k …