Soud ve čtvrtek rozhodl, že Ministerstvo vnitra neoprávněně zařadilo SPD do zprávy o extremismu a neoprávněně SPD označilo za xenofobní, extremistické a populistické hnutí. Omluvu ale soud SPD nepřiznal. Jste spokojen s tím, jak se soud s vaší žalobou vypořádal?
Jednoznačný soudní výrok o porušení práv hnutí SPD ze strany Ministerstva vnitra je nejvyšší možnou satisfakcí, kterou může hnutí SPD získat a hnutí SPD si vysoce tohoto spravedlivého výroku soudu váží. Není pro to již důležité, aby se Ministerstvo vnitra formálně písemně omlouvalo. SPD vyzývá Ministerstvo vnitra a jeho politické vedení, aby zanechalo protiprávního jednání a aby dodržovalo platné zákony a nenarušovalo účelově a protiprávně demokratickou politickou soutěž politických stran. Nebyli jsme a nejsme žádní extremisté. Jenom chceme, aby naše země byla znovu naše, aby o ni rozhodovali čeští občané a aby Česká republika byla suverénní, svobodnou, prosperující a bezpečnou zemí.
Můžete přiblížit, jak soud probíhal?
Zástupce Rakušanova ministerstva vnitra ve čtvrtek u soudu obhajoval postup ministerstva slovy, že představitelé hnutí SPD prý vystupují tak, že jejich výroky překračují hranice svobody projevu. V závěrečné řeči ministerstvo vnitra Víta Rakušana u soudu kritizovalo výroky SPD proti islamizaci Evropy, a uvedlo, že cílem SPD je prý vyvolávání strachu a nenávisti a rétoriku SPD zástupce vnitra přirovnal k rétorice nacistické strany NSDAP ze třicátých let minulého století.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
Soudy
Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 10 | 0
Další články z rubriky
13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii
Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…
- 9:52 Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku
- 10:22 Chtějí stavět větrníky a vyhrožují nám. Volání o pomoc z Maletína
- 12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek
- 9:31 Vidlák předpověděl budoucnost stávkujících celebrit nejen z ČT
- 18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra


