Můžete čtenářům popsat, jaké posty jste zastával u policie? Tedy se trochu představit…
K policii jsem nastoupil jako řadový detektiv Služby kriminální policie a vyšetřování na tehdejším Okresním ředitelství Beroun. Po absolvování základní operativní přípravy jsem se věnoval celou dobu mého působení v Berouně drogové kriminalitě, a to až do roku 2006, kdy jsem přešel na tehdy ještě existující Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Zde jsem začínal stále ještě jako řadový detektiv na 2. oddělení odboru obchodu se zbraněmi a vojenským materiálem, zhruba po roce jsem přešel na 1. oddělení tohoto odboru, v roce 2010 jsem byl ustanoven na místo vedoucího tohoto oddělení. Odbor byl v následujících letech přejmenován na odbor nelegálních obchodů, což souviselo mimo jiné i s rozšířením věcné příslušnosti k dalším druhům trestné činnosti. Po reorganizaci celorepublikových útvarů PČR jsem až do jeho zániku tento odbor řídil. Začátkem roku 2017 jsem odešel od Policie ČR k Celní správě ČR, kde jsem až do svého odchodu do civilu působil na pozici náměstka ředitele Sekce 03 Pátrání.
„Ano, jsem to já, kdo se v rámci ÚOOZ podílel na vedení nejznámější politické kauzy, a jsem to já, kdo velel skupině, která zadržela Nagyovou,“ stojí na webu Přísahy. Když se vrátíme do poloviny roku 2013, co jste si říkal, že bude po krocích z vaší strany následovat? Očekávali jste pád Nečasova kabinetu?
Tušili jsme, k čemu mohlo tehdy po zatčení paní Nagyové a provedených úkonech na Úřadu vlády dojít. Upřímně říkám, že jsme se následnému pádu tehdejší vlády snažili předejít. Zvažovali jsme různé varianty domluvy s tehdejším premiérem k jeho následnému veřejnému komentování vzniklé situace, ale nedostali jsme k tomu z jeho strany žádnou příležitost. Pan Nečas zaujal tehdy k celé věci jednoznačný postoj, který vedl nejen k následnému pádu jeho kabinetu, ale v následujících letech i k jeho trestnímu stíhání.
S touhle kauzou jsou spojení dva podnikatelé, Ivo Rittig a Roman Janoušek, stejně jako politik Marek Šnajdr, nebyli toho dne v České republice. Byla to podle vás náhoda?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
korupce , Šlachta , přísaha , volby 2021 , Sochr
autor: Barbora Richterová
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky
11:42 Foldyna si četl Koudelkovu zprávu: Groteska, slátanina
Úřad vedený magorem ale, vcelku logicky, může generovat pouze magorské výstupy, řekl pro Parlamentní…
- 0:01 Důchody podle Ústavního soudu: Plán SPD, jak vrátit spravedlnost
- 0:00 Vyoral k výpadku proudu: Tak mají další pádný důvod zdražovat
- 9:02 Stranický týdeník, dříve „orgán“. Předvolební Šafr do schránky
- 4:43 Trump hraje poker, Putin šachy. Kvůli degradaci elit Západu je jaderná válka reálná
- 4:44 Negramotnost, armáda a prezident Pavel. Historik Fidler kárá i vládu