Zavřít hranice Evropě už nepomůže. Erdogan chce obnovit mocnou říši. Temná vize analytika Visingra

07.03.2020 18:39 | Zprávy

ROZHOVOR I kdybychom zavřeli hranici a nepustili sem ani jednoho imigranta, už teď je pozdě. V západní Evropě je už dnes asi 30 milionů muslimů. Je možné, že získají politickou moc tím, že zvítězí v demokratických volbách, říká publicista a vojenský a bezpečnostní analytik Lukáš Visingr k situaci v souvislosti s uprchlíky na řecko-tureckých hranicích. Situace bude podle Visingra nepochybně dál eskalovat. Místní se v Turecku na uprchlíky dívají se stále větší nevraživostí, což de facto ohrožuje Erdoganovu politickou pozici, říká.

Zavřít hranice Evropě už nepomůže. Erdogan chce obnovit mocnou říši. Temná vize analytika Visingra
Foto: archiv
Popisek: Lukáš Visingr

U turecko-řeckých hranic roste napětí kvůli uprchlíkům, které turecký prezident Erdogan „pustil“ do Evropy. Co o situaci soudíte?

Bohužel mě to vůbec nepřekvapuje. Ačkoli spousta médií opakovaně nadšeně hlásí, že migrační krize vlastně skončila, že počty migrantů klesají atd., stačí se podívat na jednoduchá čísla. Počty migrantů v táborech v EU i mimo ni jsou gigantické – a stejně tak jsou obrovské počty lidí, kteří se v Africe a Asii vydávají na cestu.

Mohlo sice dojít k nějakému dočasnému poklesu, ale ta krize je dlouhodobý problém, který stále roste a zhoršuje se. Sama od sebe rozhodně nepomine. Demografické statistiky jsou kruté a jednoznačné, ať už se díváte na počty migrantů, počty obyvatel zemí třetího světa či tamní porodnost.

A jak už jsem několikrát říkal, i kdybychom dnes absolutně zavřeli vnější hranice Evropy a nepustili sem ani jednoho imigranta – už teď je pozdě, protože v západní Evropě je už dnes asi 30 milionů muslimů. Je tedy docela klidně možné, že za jednu nebo dvě generace získají politickou moc v Německu, ve Francii nebo Švédsku – prostě jen tím, že zvítězí v demokratických volbách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…