Jakl: Klaus na kongres ODS nepřijede. Média si to vymyslela

17.06.2010 12:38

Prezident republiky Václav Klaus a bývalý čestný předseda a otec zakladatel ODS Václav Klaus na kongres strany nedorazí. Pošle zdravici formou dopisu. ParlamentnímListům.cz to potvrdil tajemník prezidenta republiky a šéf Politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl.

Jakl: Klaus na kongres ODS nepřijede. Média si to vymyslela
reklama
„S účastí prezidenta republiky na kongresu to je fáma. Prezident Klaus kongres ODS nenavštíví. Myslím, že by to ani nebylo vhodné uprostřed horkých jednání o sestavení vlády navštívit jednání jednoho z těchto subjektů," řekl redakci Ladislav Jakl.

„Je zajímavé, jak tato fáma vznikla, kdy zpravodajský server iHNed.cz napsal ´zaručenou´zprávu, že prezident kongres navštíví a přednese projev. Všichni to pak opisovali a mě zvali do televize a do rádia, abych řekl proč. A já jsem všem odepisoval: ´A jaký máte zdroj?´ Dříve se slušelo mít aspoň dva na sobě nezávislé zdroje. Tady nebyl zdroj vůbec žádný- ´jedna paní povídala´, ´sdělil nejmenovaný zdroj blízký prezidentovi´. Já jsem přesvědčen, že neměli žádný zdroj, že prostě lhali a chtěli vyprovokovat nějakou reakci. Takhle se bohužel dnes dělá žurnalistika," povzdechl si prezidentův tajemník.

Václav Klaus se vzdal čestného předsednictví ODS na předminulém kongresu. Na kongres by neměl dorazit ani expředseda strany Mirek Topolánek.

Čtěte také:
Klaus v pátek přijme na Hradě Nečase

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svérázy podnikání a obchodování v Číně. Nahlížíme do zákulisí Expa postsocialistické Evropy

9:01 Svérázy podnikání a obchodování v Číně. Nahlížíme do zákulisí Expa postsocialistické Evropy

REPORTÁŽ Obavy z kopírování výrobků, ale i velká vděčnost za čínskou pomoc. Takové jsou dojmy report…