Prezident Zeman pro PL.cz: Rozpuštění sněmovny podepíšu 28. srpna. Termín voleb platí

22.08.2013 11:21

EXKLUZIVNĚ Datum podepsání rozpuštění sněmovny a důvod volby termínu předčasných voleb. To nám v exkluzivním rozhovoru prozradil prezident Miloš Zeman. S redaktory ParlamentníchListů.cz hovořil přímo ve své pracovně.

Prezident Zeman pro PL.cz: Rozpuštění sněmovny podepíšu 28. srpna. Termín voleb platí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Bílý střik. To si na rozhovor pro ParlamentníListy.cz objednal prezident Miloš Zeman a příjemně naladěn se pustil do odpovědí. Celé interview, při němž vykouřil zhruba pět cigaret, zveřejníme později.

Vyslechne předsedy

Na zítřek si prezident Miloš Zeman svolal předsedy parlamentních stran, aby se s nimi poradil o budoucnosti. Rozpuštění sněmovny, které si poslanci odhlasovali v úterý, podepíše ve středu 28. srpna. „A to proto, aby byl vyčerpán plný limit šedesáti dnů do konání předčasných voleb. Toto své rozhodnutí sdělím předsedům parlamentním stran a zeptám se na jejich názor, ale myslím si, že proti tomu nejspíš nebudou mít nějaké zásadní výhrady,“ prohlásil prezident Zeman pro ParlamentníListy.cz.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Kontaktní kampaň

Termín předčasných voleb 25. a 26. října, tedy před státním svátkem, není podle některých politologů moc vhodný. Může totiž negativně ovlivnit účast voličů. Prezident Zeman si to tak úplně nemyslí.

„Kdo bude chtít volit, může volit v pátek před víkendem. U každého data by se našly nějaké námitky. Mé základní kritérium bylo, aby se volby konaly co nejdříve a aby byl plně využit potenciál šedesáti dnů. Volební kampaň totiž nemá být primárně založena na billboardech, ale na setkávání se s voliči. Při současném volebním systému je nesmírně obtížné, aby kandidáti tyto kraje objeli. V řádných volbách by na to měli devadesát dnů, nyní na to budou mít šedesát dnů, a proto jsem pokládal za naprosto nepřijatelné lhůtu šedesáti dnů dále zkracovat,“ sdělil ParlamentnímListům.cz prezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Rychetský
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

22:39 Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

Vláda ohlásila zpřísnění opatření proti šíření koronavirové epidemie, které bude možné schválit až p…