Roithová (KDU-ČSL): Trest pro Pussy Riot je neúměrně přísný

20.08.2012 12:50 | Zprávy
autor: kdu.cz

O tom, že se dívčí punková skupina Pussy Riot dopustila hrubé výtržnosti v posvátném prostoru, není pochyb. Je to ale Putinovský režim, který potlačuje svobodu slova, zastrašuje novináře a dohání nespokojené lidi k extrémním protestním akcím.

Roithová (KDU-ČSL): Trest pro Pussy Riot je neúměrně přísný
Foto: roithova.cz
Popisek: Europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová

Roithová chápe, že výtržnost v hlavním moskevském chrámu pobouřila mnoho lidí - a to nejen věřících. „Pro znesvěcení sakrálního prostoru se jen obtížně hledá omluva i přesto, že se jednalo o zoufalou formu protestu. V každém případě ale považuji dva roky vězení za trest, který je neúměrný jejich provinění,“ říká Roithová v reakci na včerejší rozsudek soudkyně Mariny Syrovové. Podle europoslankyně by měl být čin punkových zpěvaček posuzován jako přestupek a ne jako trestný čin. „K již tak přísnému trestu se navíc přidává ještě skutečnost, že uvězněné ženy budou odděleny od svých dětí,“ uzavírá Zuzana Roithová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Cenzura

Zmiňujete zajímavou věc, a to, že DSA požaduje filtrovat nejen nezákonný obsah, ale i obsah „škodlivý“. Existuje nějaká definice, co je tím ,,škodlivým“ obsahem myšleno? Zajímavé je, že jsem nezaznamenal nějakou extra kritiku toho zákona. A musíme ho vůbec schválit nebo jak se k němu postavíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Babiš v plné kráse - zrušit ODS, zrušit opozici, zrušit novináře

22:14 Kupka (ODS): Babiš v plné kráse - zrušit ODS, zrušit opozici, zrušit novináře

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.