V jistém slova smyslu, mohlo jít o "grilování" Nečase. Vzhledem k tomu, že však na diskusi nebyl dostatek prostoru, vše se neslo ve věcném duchu. A za tuto formu v závěru studentům premiér poděkoval.
SLEDUJEME: Důchodová reforma
Zhruba čtyřicetiminutovou přednášku Nečas uvedl tím, že neví, do jaké míry bude možné vést na půdě filosofické fakulty racionální diskusi na téma vládních reforem. Za výraz racionální si vysloužil smích v sále, když dále pokračoval v úvodu tím, že by mělo být vše dobře a vzájemně "komunikováno", smích zazněl znovu.
V okamžiku, kdy však přešel k důvodům, proč je třeba důchodovou reformu v zemi provést, smích už nezazněl.
OBRAZEM NeČas reforem
Nečas vysvětlil, že za vším stojí demografický vývoj a dlouhověkost. "Chci zdůraznit, že nikoli stárnutí, které zní tak trochu pejorativně. Dlouhověkost je totiž ale pozitivní zpráva, a proto je třeba i na změny s tím spojené na to takto nahlížet," uvedl Nečas před studenty, jak se později v diskusi ukázalo, nejen filosofické fakulty. Další důvody, které je třeba vzít podle Nečase v potaz při následujícíh nevyhnutelných změnách, je globalizace ekonomiky a konkurenceschopnost.
Jsem exaktně založený, můžu na půdě filosofů mluvit v číslech, ptal se premiér

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová