„Jel jsem kvůli olympijským parkům přes 10 000 kilometrů, abych se podíval, jak fungují. Včera jsem se byl podívat v OP Lipno a Ostrava, dnes došlo na Pardubice. Na 80 procent obyvatel České republiky se zajímá o to, jak se daří českým reprezentantům v Riu. Chceme toho využít a dát lidem možnost, aby si mohli olympijské disciplíny také na vlastní kůži vyzkoušet,“ konstatoval předseda ČOV Jiří Kejval. Podle jeho slov byly Pardubice první, které na myšlenku uspořádat olympijský park, zareagovaly. „Navíc zde dokonale funguje myšlenka propojit park s příměstskými tábory. Na Olympijském parku Pardubice se mi mimo jiné líbí i to, jak se tu s dětmi pracuje. Nekončí to pouze návštěvou parku nebo účastí v příměstském táboře, pořadatelé se prostřednictví prezentace sportovních klubů snaží nabídnout dětem možnost přihlásit se do těchto sportovních klubů. A právě proto olympijské parky pořádáme, neděláme to kvůli tomu, aby se děti o prázdninách zabavily, ale aby si našly nějaký koníček, kterému se budou věnovat i do budoucna,“ dodal Jiří Kejval.
Olympijský park Pardubice pozitivně vnímá také olympijský reprezentant Pavel Petřikov. „Moc se mi líbí zdejší atmosféra i to, že jsou jednotlivá stanoviště individualizovaná a že jsou zaměřena na konkrétní sport,“ zhodnotil OPP 2016 judista.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV