Aš: Koronavirus oddálil konání městských slavností

12.04.2021 16:43

Slavnosti města, pro letošní rok poprvé plánované už na červen, se nakonec uskuteční opět v tradičním srpnovém termínu – 14. 8. 2021. Posunutí „Slavností“ způsobila, jak jinak, pandemie koronaviru.

Aš: Koronavirus oddálil konání městských slavností
Foto: wikipedia
Popisek:
reklama

Jiný nebude jen den konání této akce, ale také její program. Kvůli kolizi termínů v Aši nevystoupí původně nasmlouvaní interpreti (Tereza Mašková, Potíže, Eddie Stoilow a Black Sabbath revival). Jak uvedl Robert Vyskočil, ředitel Kulturního centra LaRitma, podařilo se zajistit jiné kapely a zpěváky, a tak se návštěvníci slavností města mohou těšit na kapely Žalman, Mydy Rabycad, Greeen Day revival a zpěvačku Lenku Filipovou.

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13059 lidí

Z původního programu zůstala pochodová dechovka Bohemian marching band ze Sokolova. A jako zahraniční host zejména pro starší generaci je potvrzený slovenský umělec Pavol Hammel. „Ze stejného důvodu, tedy kvůli pandemii, přesouváme i akci “Ašské sklepy“, a to z 15. 5. na 31. 7. 2021. První akcí, kterou jsme zatím nezrušili je Den pro rodinu, připravovanou na 28. 5. 2021. Čekáme na další vývoj pandemie a finální rozhodnutí padne koncem dubna,“ pokračoval Robert Vyskočil.

Současnou situaci využívají pracovníci KC LaRitma hlavně k vylepšení stavu spravovaných nemovitostí. Provedli vlastními silami čištění schodů, výmalbu částí obou sálů, šaten, dokončení obložení a následnou výmalbu klubu. Bylo také instalováno nové osvětlení klubu. Došlo i na opravu venkovní dlažby u požárních dveří do hudebního sálu. V současnosti provádí kompletní výmalbu zázemí v „Saďáku“. „Nově domlouváme instalaci pracovního osvětlení pódia v Saďáku a nákup zátěžových koberců na menší plochy chodeb v KC LaRitma. Leštěná dlažba je za mokra velmi kluzká a tím pro návštěvníky nebezpečná,“ doplnil Vyskočil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb: Odborníci radili rodičům budoucích prvňáčků

21:30 Cheb: Odborníci radili rodičům budoucích prvňáčků

Rodičům předškoláků jsme pomohli při zvažování, zda je jejich dítě dostatečně zralé pro vstup do ško…