Aš: Nová opěrná zeď v Hedvábnické ulici a parkoviště u DPS

10.08.2018 19:49

Dvě menší stavby chystá ještě v tomto roce odbor správy majetku a investic. Jedná se o demolici a stavbu opěrné zdi v Hedvábnické ulici a stavbu parkoviště pro pečovatelský dům v ulici Dlouhé. V těchto dnech byla na úřední desce uveřejněna oznámení o výběrových řízeních.

Aš: Nová opěrná zeď v Hedvábnické ulici a parkoviště u DPS
Foto: wikipedia
Popisek:

Opěrná zeď v Hedvábnické ulici, dlouhá cca 50 metrů, je v havarijním stavu a není možné ji opravit. Musí být proto stržena a místo ní vybudována zeď nová. V podmínkách zadávacího řízení je stavba opěrné zdi z betonu nebo gabionu. Termín zahájení stavby se předpokládá k 1. září a ukončení k 30. říjnu 2018. Zeď, vysoká cca tři metry, je u samého okraje vozovky a drží nájezd k osmi řadovým garážím, postaveným před desítkami let ve svažitém terénu pod sídlištěm Mikulášská.

Parkoviště u domu s pečovatelskou službou je projektováno pro šest parkovacích stání, z toho jedno stání bude pro vozidla přepravující tělesně postižené. Stavba parkoviště bude znamenat rozšíření stávající příjezdové cesty k domu s pečovatelskou službou a její zobousměrnění, stavbu nové opěrné zdi, vydláždění plochy pro nádoby na odpad, výměnu stávajících laviček za nové, atd. Zahájení této stavby se předpokládá 1. září, termínem dokončení díla je 30. listopad 2018. 

Podrobná studie stavby u domu s pečovatelskou službou je na webových stránkách města k nalezení v části nazvané Městský úřad → Dokumenty města → Studie pod názvem Parkoviště u DPS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava je i přes koronavirovou krizi v dobré a stabilní finanční kondici

21:45 Jihlava je i přes koronavirovou krizi v dobré a stabilní finanční kondici

Město má splacené všechny úvěry. Také ztráty způsobené koronavirem jsou v Jihlavě místo původně odha…