Aš: První letošní investice se týká dvou komunikací a parkoviště u domu s pečovatelskou službou

07.02.2019 12:09

Rekonstrukce komunikace a chodníků v ulici Petra Bezruče a stavba parkoviště u domu s pečovatelskou službou v ulici Dlouhé. To je jedna z významných letošních investičních akcí, která nyní dospěla do stádia potvrzení vítěze výběrového řízení.

Aš: První letošní investice se týká dvou komunikací a parkoviště u domu s pečovatelskou službou
Foto: wikipedia
Popisek:

Tím je společnost ALGON Praha, která nabídla v aukčním kole nejnižší cenu ze všech uchazečů (24,9 miliónu korun, s DPH 30 miliónů korun). Rada města na pondělní schůzi výsledek výběrového řízení schválila a po schválení rozpočtového opatření pověřila starostu města podpisem smlouvy o dílo.

Parkoviště u domu s pečovatelskou službou je projektováno pro šest parkovacích stání, z toho jedno stání bude pro vozidla přepravující tělesně postižené. Stavba parkoviště bude znamenat rozšíření stávající příjezdové cesty k domu s pečovatelskou službou, stavbu nové opěrné zdi, vydláždění plochy pro nádoby na odpad, výměnu stávajících laviček za nové, atd.

Podrobná studie stavby u domu s pečovatelskou službou je na webových stránkách města k nalezení v části nazvané Městský úřad → Dokumenty města → Studie pod názvem Parkoviště u DPS.

V ulici Petra Bezruče se bude jednat o celkovou rekonstrukci celé skladby komunikace a chodníků, s asfaltovým povrchem na vozovce a dlažbou na chodnících. Součástí zadání bude také oprava parkoviště a komunikace v Tylově ulici, kde má přibýt několik dalších parkovacích míst.

Součástí této investiční akce je mj. také stavba opěrné zdi v ulici Petra Bezruče u nově vzniklých kolmých stání, přeložka kanalizace a teplovodního potrubí, nové veřejné osvětlení a sadové úpravy.

Dle zadávacího řízení se zahájení stavby předpokládá k 11. březnu 2019, nejzazším termínem ukončení stavby je 30. září 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Kotvičky se chystají k Niké, nové zájemce zvou na námořní akademii

21:10 Bohumín: Kotvičky se chystají k Niké, nové zájemce zvou na námořní akademii

Nejmenší vodáci z Bohumínska nezahálejí ani v zimě. Říkají si Kotvičky, a i když klesají teploty pod…