Benešov: Noc kostelů se těší velkému zájmu nejen věřících

15. 5. 2019 16:01

Letošní Noc kostelů připadá na pátek 24. května a v České republice se bude konat již po jedenácté. Mottem letošního ročníku je verš z knihy proroka Izaiáše: „Dáte se do zpěvu jako v tu noc, kdy se zasvěcuje svátek.“ (Iz 30,29).

Benešov: Noc kostelů se těší velkému zájmu nejen věřících
Foto: wikipedia
Popisek: Benešov
reklama

Programy v jednotlivých kostelích se postupně objevují na stránce www.nockostelu.cz

Akce je opět příležitostí pozvat co nejširší veřejnost do kostelů a ve večerní a noční atmosféře zde nabídnout možnost setkat se s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění, zážitku. Rozmanitost nabídky poskytuje mnoho možností, jak citlivě přiblížit křesťanství, církev, víru. Smyslem je oslovit a nabízet, v každém případě bez vnucování. Tímto způsobem pak zprostředkovat návštěvníkům pozitivní zkušenost v souvislosti s církví. Akce má také za úkol vzbudit zájem o společenskou a kulturní hodnotu kostelů.

Během této akce se veřejnosti otevírají věže, sakristie, kaple, křížové chodby, klášterní refektáře či rajské zahrady, které mnohdy bývají v průběhu roku veřejnosti nepřístupné.

V loňském roce, kdy se konal jubilejní desátý ročník, se v ČR do Noci kostelů zapojilo celkem 1515 kostelů a modliteben, do kterých organizátoři zaznamenali bezmála půl milionu návštěvnických vstupů za jediný večer. Připraveno bylo více než sedm a půl tisíce programů pro všechny skupiny návštěvníků. Noc kostelů se těší velké oblibě a kromě ČR a Rakouska, kde tato myšlenka v roce 2005 vznikla, se Noc kostelů koná také na Slovensku (od roku 2011), dále v Estonsku (od roku 2012) a v roce 2016 se k ní připojilo také Švýcarsko, jak je uvedeno na webové stránce provozované Českou biskupskou konferencí https://www.cirkev.cz/.

Římskokatolická farnost na svých webových stránkách ZDE  zveřejnila program v kostele sv. Mikuláše v Benešově na tento den od 17:25 do 23:15 hod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň má aktualizovaný standard komunikací

21:16 Plzeň má aktualizovaný standard komunikací

Rada města Plzně schválila 29. června 2020 aktualizaci Plzeňského standardu komunikací (PSK) s platn…