Beroun: Podchod na Závodí je už nasvícený, teď ho čeká první fáze opravy

01.12.2020 18:55

Máme další dobrou zprávu pro Berouňáky. Po jednáních místostarosty Michala Mišiny se Správou železnic se podařilo dojednat opravu železničního podchodu na berounském Závodí.

Beroun: Podchod na Závodí je už nasvícený, teď ho čeká první fáze opravy
Foto: mesto-beroun.cz
Popisek: Beroun
reklama

Společně se dohodli na součinnosti s tím, že město zajistí veřejné osvětlení a další stavební práce pak provede Správa železnic jako vlastník podchodu.

„Veřejné osvětlení podchodu je již hotové, dostatečně nasvícený je nejen vlastní podchod ale i obě schodiště. Zároveň se ve spolupráci s VaK Beroun pročistily kanály. Nyní přijdou na řadu další stavební práce, které již budou v režii Správy železnic,“ uvedl Michal Mišina. První  fáze oprav by měla začít na konci prvního prosincového týdne a během ní by se chodci měli dočkat nové betonové podlahy s odtokovým kanálem a následně se opraví také stěny u vstupů. „Stavební práce budou probíhat s ohledem na počasí, nicméně bude potřeba na nějaký čas podchod uzavřít. Po dohodě se správou železnic by měli být občané včas o uzavření informovaní cedulemi. Prosíme o jejich respektování,“ uvedl Michal Mišina. V rámci opravy podchodu se mimo jiné počítá také s novou výmalbou i opravou části z ulice Nad Drahou v blízkosti podchodu, kde kvůli sklonu povrchu dochází k zatékání vody.

Závodský podchod nechala Správa železnic opravit před několika lety, firma však neodvedla kvalitní práci. Investor se sice snažil uplatnit reklamaci, bohužel mezitím společnost zanikla a nebylo možné opravy na nikom vymáhat. Z tohoto důvodu se k rekonstrukci podchodu přistupuje až nyní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec obhájil Oskara za nízkou produkci komunálního odpadu

12:42 Jablonec obhájil Oskara za nízkou produkci komunálního odpadu

Jablonec nad Nisou patří k největším městům v České republice s produkcí pod 150 kg odpadu na obyvat…