Beroun „doplatil“ na to, že je v třídění odpadu mezi nejlepšími

07.08.2020 14:05

Beroun bohužel nedostane dotaci na nákup popelnic na tříděný odpad pro rodinné domy, tzv. systém od domu k domu. O zájmu veřejnosti o tento systém likvidace a svozu tříděného odpadu jsme se přesvědčili formou ankety, která probíhala na webových stránkách města i tištěnou formou v Radničním listu.

Beroun „doplatil“ na to, že je v třídění odpadu mezi nejlepšími
Foto: mesto-beroun.cz
Popisek: Beroun
reklama

Anketa, která probíhala od srpna do října loňského roku, potvrdila velký zájem občanů o toto řešení. Na základě toho byl zpracován projekt na pořízení příslušných nádob na odpady do rodinné zástavby, se kterým jsme usilovali o finanční dotaci na jeho realizaci. Jak jsme byli ale nyní informováni, projekt nebyl zatím schválen k financování.

„Chtěli jsme znát důvody, proč naše žádost nebyla schválena. Dozvěděli jsme se, že příčinou „neúspěchu“ je množství projektů, které byly podány ke konci projektového období, a také to, že město Beroun má již v současnosti nadstandardní výsledky v třídění a výtěžnosti, a proto realizace projektu nepřinese tak vysoké procentní navýšení výtěžnosti tříděných odpadů jako u obcí s nižší úrovní třídění,“ uvedla starostka Soňa Chalupová. Zkrátka jsme v tomto případě doplatili na to, že Beroun je v třídění na špičce v celé České republice, jak dokazuje i množství ocenění, které získáváme.

Jeden neúspěšný projekt nás jako občany nemůže zastavit v tom, že se budeme i nadále snažit jít příkladem všem ostatním a správně třídit odpad. Jde nám přece hlavně o ekologii, naše životní prostředí a v neposlední řadě o naše svědomí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Adventní trhy začnou na náměstí Republiky v sobotu

16:43 Plzeň: Adventní trhy začnou na náměstí Republiky v sobotu

Na plzeňském náměstí Republiky pod vánočním stromem už stojí nejen dřevěný betlém s figurami v život…