Berounské domácnosti ušetří na 3,5 milionu korun za energie

24. 9. 2013 9:09

Průměrná úspora berounských domácností, které se přidaly do elektronické aukce na ceny energií, bude dosahovat téměř třiceti procent. Jedná se přitom o takřka 3,5 milionu korun.

Berounské domácnosti ušetří na 3,5 milionu korun za energie
Foto: mesto-beroun.cz
Popisek: Beroun

Potvrdila to Linda Fialová ze společnosti e-CENTRE, která pro město aukci organizovala. V Berouně se v první srpnové etapě jednalo o více než 320 domácností. „Velká část domácností bude zapojena do zářijové akce a někteří budou dokonce i v říjnové. Je to kvůli stálému doplňování údajů a podkladů, neboť od druhé poloviny sběru dat se zájem občanů o aukci v Berouně zvýšil o sto procent,“ doplnila Fialová.

Podle ní muselo být několik domácností z aukce vyřazeno. „Staly se případy, kdy se lidé mylně domnívali, že mají smlouvu se stávajícím dodavatelem na dobu neurčitou. Nakonec se ukázalo, že podepsali dodatek, podle kterého jim smluvní vztah skončí až za několik let,“ vysvětlila Fialová.

Nyní informaci o celkové průměrné úspoře obdrží jednotlivé berounské domácnosti, a to jakmile se na sídlo společnosti eCENTRE dostanou smlouvy od vítězných dodavatelů. Ty ještě projdou kontrolou, zda dodavatelé vložili do svých návrhů smluv obchodní podmínky, které museli před aukcí podepsat. Kolik konkrétně ušetří, se ovšem jednotlivé domácnosti dozví při podpisu smlouvy, ke kterému budou vyzváni. Všechny smlouvy budou k dispozici k podpisu pouze v Městském informačním centru na Husově náměstí. Kontaktní místo bude opět otevřeno v pondělí a ve středu, a to poslední zářijový a první říjnový týden, tedy 25.  a 30. 9. a 2. 10. vždy od 14 do 18 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mesto-beroun.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Sociálním službám radnice příští rok rozdělí 6,4 milionu

21:10 Kroměříž: Sociálním službám radnice příští rok rozdělí 6,4 milionu

Kroměříž podpoří v roce 2020 sociální služby částkou 6,4 milionu korun. Rozhodli o tom zastupitelé. …